20:04 / 24.10.2016.

Autor: Davor Lončarić

Uspješni osječki gimnastičari na natjecanjima

Juniorski reprezentativac, član Gimnastičkog kluba Inova gim Mauro Nemčanin je pobjedio na 49. Šalamunovom memorijalu u Mariboru. Gimnastičarke Gimnastičkog kluba Inova gim ovoga vikenda bile su odlične na 4. kolu natjecanja za Kup Hrvatske, a dječaci osvojili drugo mjesto.

Juniorski reprezentativac, član Gimnastičkog kluba Inova gim Mauro Nemčanin  je pobjedio na 49. Šalamunovom memorijalu u Mariboru. Bio je prvi na konju sa hvataljkama ispred austrijskog i mađarskog juniorskog reprezentativca. Mauro je uz odradio svoju novu vježbu i dobio ocjenu 13.200. Ovo natjecanje je prvo u sklopu priprema za Europsku olimpijadu mladih koja će se održati sljedećeg ljeta u Mađarskoj. "Za mjesec dana mu slijedi još jedno međunarodno natjecanje u Novom Sadu na kojem planiramo još pojačati vježbu", ističe trener Saša Solar.

Gimnastičarke Gimnastičkog kluba Inova gim ovoga vikenda bile su odlične na 4. kolu natjecanja za Kup Hrvatske, a dječaci osvojili drugo mjesto. Cure su slavile ekipno u gotovo svim kategorijama ali su i pojedinačno dominirale te osvojole pregršt medalja. Dječaci su ekipno osvojili drugo mjesto i isto tako nekoliko pojedinačnih medalja.

"Nakon ovoga zadnjeg kola sigurni smo da se većina nših gimnastičara i gimnastičarki plasiralo za Završnicu Kupa Hrvatske", rekao je Solar..