22:08 / 11.03.2016.

Autor: HRT

Važna pobjeda Osijeka protiv Intera

Nogometaši Osijeka ostvarili su važnu pobjedu svladavši u prvom susretu 27. kola Prve HNL zaprešićki Inter s 1:0. Osijek je tako ostvario petu pobjedu u sezoni, a prvu nakon sedam kola .

Osječani su poveli u devetoj minuti prekrasnim pogotkom Alena Grgića s 20 metara. U nastavku susreta pogodili su i vratnicu, a od 65. minute imali su i igrača više, jer je izravni crveni karton dobio najbolji strijelac hrvatskog prvenstva Ilija Nestorovski zbog neopreznog starta. Osijek je tako, barem privremeno, pobjegao iz opasne zone, odnosno probio se na osmo mjesto preskočivši pulsku Istru 1961, koju u subotu očekuje ogled s Rijekom. Inter je ostao na šestom mjestu.

U subotu još igraju Slaven Belupo i Split, u nedjelju Dinamo i Lokomotiva te Hajduk i Zagreb, a Osijek je u sljedećem kolu ponovno domaćin kada mu u petak u goste dolazi posljednjeplasirani Zagreb.