Hrvatski radio

Radio Osijek

Očuvana tradicija veslačke regate na Dravi

26.09.2021.

23:17

Autor: Davor Lončarić

Očuvana tradicija veslačke regate na Dravi

Očuvana tradicija veslačke regate na Dravi

Foto: - / -

Iktus je ove godine prvi put organizirao dvodnevni festival veslanja na Dravi s dvostrukim ciljem – popularizacijom veslačkog sporta kao najtrofejnijeg osječkog sporta te predstavljanje najboljih klupskih posada domaćoj publici ispred klupske zgrade.

Nakon odlično popraćenog Iktus Challengea s veslačkim zvijezdama danas je održana zanimljiva regata i druženje mladih veslačica i veslača te ljubitelja veslanja u Osijeku. Uz nekoliko lijepih utrka, prije svega napetu utrku juniorskih osmeraca, organiziran je i program za građane koji su se mogli upoznati s projektom “100 veslača” te se okušati na veslačkim ergometrima, zabavu je zajamčio poznati program In da sofa, a tradicionalno je posluženo na stotine porcija vrhunskoga graha i pečenih kobasica po popularnim cijenama.

Na promenadi su se okupili brojni prolaznici, ali i starije i mlađe generacije Iktusovih veslača i navijača.

Na žalost, ove je godine izostalo masovnije natjecanje, prije svega zbog nacionalnih prvenstava triju susjednih zemalja – Slovenije, Srbije i Mađarske, tako da u Osijek nisu mogli doći veslači brojnih prijateljskih klubova koji inače ne propuštaju Miholjsku regatu.

No, Osječani su mogli vidjeti cijeli Iktusov pogon mlađih kategorija natjecatelja te najbolje mlade posade veslačkih klubova Vukovar, Baranja, Marina Kaštela i Karlovac. Od prijavljenih klubova najbolje su rezultate ostvarili Iktusovci tako da su i ovdje pobijedili u svih 12 odveslanih utrka.

REZULTATI:

1xJMA

1. Karlo Krstić (Iktus), 2. David Jug (Iktus), 3. Ivan Antonio Nikolić (Marina Kaštela)

2xJWB/JWA

1. Karla Šibalić, Iva Kardoš (Iktus), 2. Lana Slunjski, Donata Elez (Iktus), 3. Tina Balaž, Tena Grgić (Baranja)

4xKMA

1. Petar Vulović, Jakov Horvat, Jakov Wagner, Lovro Rudec (Iktus), 2. Krsto Boban, Roko Šerić, Benjamin Piteša, Nikola Martinov (Marina Kaštela), 3. Duje Kelam, Roko Stričević, Roko Banovac, Borna Bikić (Marina Kaštela)

1xKWA

1. Ana Puškadija (Iktus), 2. Iris Molnar (Baranja), 3. Marija Martinov (Marina Kaštela)

2xKWA

1. Lucija Koloda, Greta Dragišić (Iktus), 2. Nina Gujčić, Ana Tufeković (Baranja), 3. Ana Vuković, Marija Maleš (Marina Kaštela)

1xJMB

1. Karlo Paunović (Iktus), 2. Petar Jukić (Iktus), 3. Domagoj Križić (Marina Kaštela), 4. Hrvoje Ružić (Marina Kaštela), 5. Filip Pešić (Iktus)

2-JMB

1. Andro Čokolić, Ivan Sabolek (Iktus), 2. Matej Maljak, Ivan Hard (Vukovar), 3. Mihael Kolarić, Matej Vrselja (Iktus)

2xJMB

1. Ante Vrkić, Ivor Janković (Iktus), 2. Ivan Markovina, Bruno Elez (Marina Kaštela)

1xJWA/JWB

1. Luna Keretić (Iktus), 1. Dora Balić (Baranja), 2. Nina Orešković (Iktus), 3. Nela Puškadija (Iktus)

1xKMA

1. Lovro Rudec (Iktus), 2. Nikola Markovina (Marina Kaštela), 3. Tin Jarnjević (Karlovac)

2xKMA

1. Jakov Horvat, Jakov Wagner (Iktus), 2. Zvonimir Borna Bikić, Roko Stričević (Marina Kaštela), 3. Luka Mikuša, Hrvoje Balatinac (Baranja), 4. Luka Jelača, Duje Ban (Marina Kaštela)

8+

1. Iktus (Karlo Krstić, Karlo Paunović, Ivor Janković, Ante Vrkić, David Jug, Petar Jukić, Andro Čokolić, Ivan Sabolek, korm. Luka Došen), 2. Vukovar-Marina Kaštela (Matej Vukić, Ivan Hardi, Matej Maljak, Domagoj Drobac, Borna Ivanković, Filip Marošičević, Ivan Kolar, Mato Brandt)

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.