Hrvatski radio

Radio Osijek

Reprezentativac Vida učenicima poklonio lopte i bilježnice

11.11.2015.

15:26

Autor: Radio Osijek/Hina

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida pokazao je da nije zaboravio svoje početke, posjetivši učenike OŠ Augusta Harambašića iz Donjeg Miholjca te OŠ Ante Starčevića iz Viljeva. Branič hrvatske vrste i kijevskog Dynama djeci je poklonio lopte i bilježnice.

"Bila sam presretna kad se Domagoj nedugo nakon našeg susreta pojavio pred vratima učionice. Svojim učenicima sam samo rekla: "Ljudi stiže nam iznenađenje!" Ne da su bili iznenađeni, već su bili ushićeni i presretni. Jedan od mojih učenika uzviknuo je "Ivan Rakitić", na što je Domagoj na svoj prepoznatljiv način samo prokomentirao "ovdje ima i šaljivdžija". Strpljivo je odgovarao na sva njihova pitanja i slikao se u bezbroj poza s vedrim smiješkom na licu," otkrila je učiteljica OŠ Ante Starčevića Viljevo Brankica Hrupački.
Kazala je kako je Vida kada je vidio s kakvim se loptama djeca u školi igraju odmah obećao poslati nekoliko lopti kako bi im bilo lakše i naravno kako bi pomogao. Hrvatski reprezentativac ispunio je svoje obećanje prvom prilikom i dodatno obradovao učenike OŠ Ante Starčević Viljevo, ali i svoje bivše OŠ Augusta Harambašića Donji Miholjac.
"Vidjevši kakvim se loptama igraju naši učenici, odmah mi je rekao da će nam poslati nekoliko lopti. Nitko ga to nije tražio i bilo mi je malo neugodno, jer nisam željela da moj poziv u školu shvati kao neku obvezu. Jednostavno sam željela djeci omogućiti da upoznaju i uživo se slikaju s nekime koga gledaju na TV. Domagoj ne samo da je ispunio svoje obećanje i poslao nam lopte za nogomet, rukomet i odbojku već je svakom učeniku naše škole poslao i bilježnice. Još jednom mu u ime svih učenika škole i moje osobno ime veliko hvala", poručila je gospođa Hrupački.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.