Istra 1961 nakon 17. kola stabilna peta, Stoju potopio Karlovac

27.11.2016.

13:14

Autor: Čarles Gržinić

Istra 1961 s rezulatom 1 : 0 pobijedila je Split u susretu 17. kola domaćeg nogometnog prvenstva koji je odigran na oranici zvanoj Gradski stadion Aldo Drozina. Na raskopanom , sklizavom i u blato zarobljenom travnjaku teško je bilo očekivati da će se nizati suvisle akcije i opasni udarci na gol.

Rasplet se dogodio u 37. minuti. Nakon pokušaja asistencije s lijeve strane Georgijeva vodstvo Puljanima donosi autogol Josipa Jurendića.
Pokušaji gostiju ostali su na udarcima Mikulića , Merajića i Pešića koje je domaći golman Ivica Ivušić sjajnio pročitao i zaustavio. U završnici utakmice , a nakon kontre domaćina zbog drugog žutog kartona isključen je pehist Josip Jurendić. Sedam bodova u tri utakmice velik su kapital za Istru 1961 koja sada mirno može čekati gostovanja kod Intera u Zaprešiću te Rijeke. Od domaćih navijača za ovu godinu oprostit će se igrajući s Osijekom. Na ligaškoj ljestvici uz Inter i Slaven Belupo, Puljani sa 18 bodova nalaze se na diobi petoga mjesta.

Nogometni klub Jadran iz Poreča premijernu polusezonu u 3. HNL – zapad zaključili su na odličnom šestom mjestu s 22 osvojena boda . Na oproštaju od sezone i domaćih navijača Porečani su na stadionu Veli Jože s rezultatom 3 : 2 pobijedili Kustošiju.

Košarkaški klub Šanac iz Karlovca s rezultatom 84 : 76 pobijedio je u Puli Stoju u 8.kolu A 2 lige skupina zapad. Iako su Puljani prvu četvrtinu dobi s rezultatom 26 : 18 sve ostalo bilo je na strani lidera lige koji nakon Pule ima 7 pobjeda i tek jedan poraz. Stoja koja je u odnosu na lani ostala bez čak 10 igrača u završnih deset minuta igre uspjela je smanjiti vodstvo gostiju na 73 : 78 i stala. Kada je trebalo kod gostiju koševe su postizali Branimir Josipović, Antonio Kraljić te Darko Novosel. Na ligaškoj ljestvici Stoja sada ima 3 pobjede i pet poraza.

Rukometaši Verude s rekordnih 31 : 15 u pulskom Domu sportova Mate Parlov deklasirali nsu sastav Senja. Nakon osmoga kola Puljani imaju devet bodova odnosno četiri pobjede i jedan remi.