10.11.2021.

17:16

Autor: Tomislav Šikić

Uljanikovci u Berlinu (Foto: JK Uljanik/ustupljena fotografija)

Iz Jedriličarskoga kluba Uljanik izvijestili su nas o dva najnovija uspjeha Uljanikovaca iz klase Optimist - i to na 33. Optimist Team Cup - održanom u Berlinu u Njemačkoj i na 22. Kupu Lošinja održanom u Malom Lošinju.

33. Optimist Team Cup - BERLIN, Njemačka

Edi Jurman i Ema Grabar otputovali su u sklopu reprezentacije Hrvatske klase Optimist: Josip Tafra, Roko Copic Zekic, Bepo Duplancic na 33. Optimist Team Cup na jezero Wannsee u njemački Berlin! Uz Hrvatsku bilo je prijavljeno 16 drugih timova iz 12 nacija. Ovo je jedno od renomiranijih timskih natjecanja u Europi.

Nakon dva puna round robina Hrvatska je ušla kao druga ekipa u finalna jedrenja i borila se za zlato protiv prvoplasiranog team USA 1. Bila je ijednačena borba, sve se odlučivalo u trećem plovu kada je naša reprezentacija vodila, ali je onda na korak do cilja ipak propustila zlato. Italija i USA2 borili su se u malom finalu za brončanu medalju koja je na kraju ipak pripala Italiji.

22. Kup Lošinja - Mali Lošinj, Hrvatska

Na 22. Kupu Lošinja za klasu Optimist i ujednoj drugoj kriterijskoj regati klase Optimist u regiji sjever odjedreno je u tri dana sedam plovova po lijepoj tramontani. Najbolji je bio talijan Tommaso Geiger iz Muggie.
Druga cura i 4. ukupno bila je naša EMA GRABAR osvojivši prvo mjesto u petom plovu. Treća cura i prva djevojčica do 12 godina naša je UNA KRIVIĆ, ovogodišnja Državna prvakinja u ovoj klasi. 10-ti ukupno i četvrti do 12. godina IVANO KAIĆ.

Ostali Uljanikovci:
18 Matteo Matković
20 Marko Puljiz
25 Jakov Močinić
33 Roman Mohorović
Osim tradicionalne tombole, u Lošinju se dijelila nagrada i najboljem klubu, JK ULJANIK je osvojio mjesto!