Radio Pula

11:32 / 25.10.2016.

Autor: Čarles Gržinić

Judaši Istarskog borca opet prvaci Hrvatske

Judaši Istarskog borca osvojili su u Kaštelima peti uzastopni naslov ekipnih prvaka Hrvatske, nakon završnog kruga natjecanja 1. Hrvatske judo lige. Ostvarili su pet pobjeda u isto toliko mečeva i time osvojili prvo mjesto.

Nakon prvog kruga lige održanom u Puli Istarski borac je uz jedan poraz zauzimao drugo mjesto s jednakim brojem bodova kao i prvoplasirana Lika iz Zagreba i trećeplasirani Dalmacijacement iz Kaštela. Naslov u Pulu donijeli su Robert Klačar , Damian Sokolović , Dominik Sumpor , Ademir Trbalić, Boris Maurović , Mateo Grgorinić, Dominik Družeta i Damjan Milošević.

Na 2. SLO OPEN u taekwondou po pravilima ITF-a koji je održan u Zreču u konkurenciji 617 borca , 31 kluba iz 11 zemalja solidan nastup u formama i borbama imalo je i šest boraca fažanske Istre. Kod juniorki u kategoriji do 46 kg Ema Višković osvojila srebro u formama i zlato u borbama. Elizabeta Crnković u kategoriji -70 kg pokazala je odličnu borbu u finalu ali se zbog ozljede koljena morala zadovoljiti srebrom. Junior Antonio Jurman je u formama je osvojio srebrnu medalju. Kadet Alek Kušar borbe u kategoriji do -35 kg završio osvajanjem brončane medalje.

Istra 1961 i Split na pulskom stadionu Aldo Drosina odigrat će susret osmine finala Kupa Hrvatske. Puljani u ovaj susret odlaze nakon ligaškog remija s Hajdukom dok Splićani dodatni motiv imaju u 3 : 0 pobjedi nad Slaven Belupom čime su prekinuli negativan niz od 21 utakmice bez pobjede.