Hrvatski radio

Radio Pula

Ukrajina bolja od Hrvatske, Istra 1961 i Cibalija igraju derbi začelja

04.11.2016.

13:48

Autor: Čarles Gržinić

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija poražena je od Ukrajine i u drugom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. U susretu koji je sinoć odigran u maloj dvorani Doma sportova Mate Parlov Ukrajinke su slavile s rezultatom 3 : 1.

Sudar lovaca na otvaranju meča pokazo je da je Ukrajinka Tetyana Bilenko prevelika prepreka za Idu Jezbec. Nakon sigurnih 3 : 0 za Bilenko Ukrajina je povela 1 : 0.
U drugom susretu večeri kvalitetan stolni tenis ponudile su Ganna Gaponova i Matea Jeger. Hrvatica sjajno otvara meč i prvi set dobiva s rezultatom 10 : 12. Sve ostalo otišlo je stranu Ukrajinke koja ukupno vodstvo gošći podiže na 2 : 0.
U trećem meču samuvjerena i borbena Dorina Srebrnjak nakon velike borbe ostavlja Levgeniu Vasilievu na 3 : 0 i ukupni rezultat smanjuje na 2 : 1. Odlučujući , četvrti meč između Tetjene Bilenko i Matije Jeger donosi vrhunski stolni tenis koji uz dobro došlu dramatiku nakon 3 : 2 rezultata Ukrajinkama donosi konačnih 3 : 1 i očekivane bodove. Hrvatska kreće sa pripremama za Finsku.

Istra 1961 i Cibalija iz Vinkovaca na pulskom stadionu Aldo Drozina u nedjelju će odigrati derbi začelja 15. kola domaćeg nogometnog prvestva. Puljani i Vinkovčani u Puli će ponovno zaigrati nakon 3 i pol godine nakon što je njihov prvi ovosezonski susret u Vinkovcima završio s rezultatom 1 : 1. 
Susret osmo plasirane Istre 1961 i deveto plasirane Cibalije u Puli u nedjelju počinje u 15 sati.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.