Hrvatski radio

Radio Pula

10:12 / 07.04.2022.

Autor: HRT

Poznati izvođači i datumi održavanja ovogodišnjeg MIK-a

MIK 2021

MIK 2021

Foto: MIK / ustupljena fotografija

Ove će godine raspjevana karavana Festivala Melodije Istre i Kvarnera, jedinog putujućeg hrvatskog festivala, svoje putovanje Kvarnerom započeti 22. lipnja kada će zapjevati u Kastvu, po prvi put na preuređenoj Crekvini. 

Kastav ugošćuje MIK u suradnji s Opatijom, s kojom izmjenjuje domaćinstva, a dan kasnije, 23. lipnja, karavana će put Malinske gdje će je domaćini ugostiti na rivi i uz novi interpretacijski centar. Malinska je domaćin u suradnji s Krkom i Puntom te se oni izmjenjuju u domaćinstvima. MIK se tako vraća na Zlatni otok nakon dvogodišnje pauze.


Finale festivala održat će se 25. lipnja u Rijeci na Trgu Riječke rezolucije te će tako Rijeka kao matična festivalska luka biti domaćin finala jubilarni 20. put, dok će to biti ukupno 38. domaćinstvo tog grada u bogatoj povijesti MIK-a.


Festival će publici predstaviti 19 novih skladbi. 

Popis odabranih skladbi, izvođača i autora, po abecednom redu prema nazivu skladbe, a prema odabiru komisije:


    1. 3. MAJ Daniel Moscarda

 (Daniel Moscarda – Daniel Moscarda)

    2. BLUE EYED SWING Daniel Načinović

 (Josip Vuk – Daniel Načinović)

    3. CVIĆE OD BRNISTRE klapa Kastav

 (Bruno Krajcar – Daniel Načinović))

    4. FALA TI NA JUBAVI Karin Kuljanić

 (Goran Šarac – Robert Pilepić)

    5. JOŠ DURAJU NAŠE CIME Joso Butorac i klapa Vinčace

 (Robert Grubišić – Zlatan Marunić)

    6. KVARNERSKA VILA Andrina Frleta

 (Robert Grubišić – Mirjana Bobuš)

    7. MENE ZOVE SVET Dino Guščić

 (Suzana Štefanić – Suzi Blečić)

    8. MOJA POKORA Antea Hrelja

 (Aleksandar Valenčić – Suzi Blečić)

    9. NAŠ JURE Erik Balija

 (Erik Balija – Ljubica Bestulić Stanković)

    10. NISAN ZNALA REĆ VOLIN TE Lorenza Puhar

 (Alfred Šaina – Alfred Šaina)

    11. O, MOJ CVITE Tereza Kesovija

 (Andrej Baša – Daniel Načinović)

    12. OD ISTRE DO PREVLAKE Mladen Grdović

 (Viktor Jerić – Nikka Car)

    13. RAJ, RAJ, RAJ Tea Vučak

 (Tea Vučak – Tea Vučak)

    14. SRCE JE SRIĆNO klapa Tić

 (Robert Grubišić – Vjeko Alilović)

    15. SRIĆA PUT DO SRCA ZNA Suzana Štefanić i Dario Terglav

 (Suzana Štefanić – Robert Pilepić)

    16. SUNNY, SUNNY, SOLE, SOLE Nikolina Tomljanović

 (Robert i Lara Pilepić – Robert Pilepić)

    17. ŠTERNA Lucija Rajnović

 (Aleksandar Valenčić – Suzi Blečić)

    18. TO JUBAV JE Martina Majerle

 (Robert Grubišić – Vjeko Alilović)

    19. VANKA JE ŠKURO Lado Bartoniček

 (Lado Bartoniček – Lado Bartoniček))


GRADOVI DOMAĆINI


22.06. srijeda – Kastav

23.06. četvrtak - Malinska

24.06. petak - Rijeka - generalna proba

25.06. subota – Rijeka - završna večer



MIK

MIK

Foto: MIK / ustupljena fotografija