Adria Oil Škrljevo u zadarskim Jazinama izgubili od Sonik Puntamike

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli doći do druge gostujuće pobjede u HT Premjer ligi izgubivši u zadarskim Jazinama od Sonik Puntamike 81:69. Previše, jer su minutu i pol prije kraja utakmice bili u zaostatku jedan razlike 69:68.

Početak prve četvrtine pripao je Adria Oil Škrljevu koji je u trećoj minuti imao plus sedam i vodstvo 9:2. Za goste su pogađali Jure Gunjina tricu i Adnan Arslanagić 6 koševa. Ipak, u 7' Sonik Puntamika prvi puta izjednačava (10:10) da bi na početku posljednje minute imali i prvu prednost 18:16. Četvrtina je pripala Zelenima koji 8 košem Arslanagića, točnije polaganjem, na mini odmor odlaze prednošću 20:18.

Prvih pet minuta druge četvrtine u znaku je stalnih promjena vodstva, da bi Puntamičani nakon petog izjednačenja i rezultata 26:26 otišli na prednost od osam razlike i rezultat 36:28. Škrljevčani se ne daju pa na minutu i 17 sekundi prije poluvremena dolaze na minus dva 36:34, ali u slijedeća dva napada ne pogađaju pa domaćin na poluvremenu ima prednost 40:34. U drugom periodu igre kod Sonika se razigrao Daniel Zovko koji je postigao 13 koševa, te Tomislav Cvitković sa 10. Kod gostiju Arslanagiću se pridružio Ivan Vrgoć sa 7 koševa.

Serijom 8:0 na početku treće četvrtine Adria Oil škrljevo vraća se u utakmicu, te ponovno dolazi u prednost 44:42. Domaćin uzvraća serijom 11:6 za prednost od plus sedam 57:50. Do kraja trećeg perioda igre, igra se igra koš za koš, a Zeleni na isteku trideset minuta dolaze na minimalni zaostatak 61:59.

U nastavku sve do minutu i 40 prije kraja obje su ekipe imale prigodu za pobjedu, ali kada promašiš 9 posljednjih napada, nemaš što tražiti u Zadru. Najučinkovitiji na strani domaćina bio je Zovko sa 24 postignuta koša, a kod Zelenih je Arslanagić postigao 16.