Bijeli na krilima mladosti slavili protiv Osijeka

Nogometaši Rijeke sjajnom su predstavom došli do pobjede protiv Osijeka na Rujevici. Bijeli su golovima Halilovića, Lepinjice i Puljića slavili s 3:1 i Osječanima na drugom mjestu pobjegli na pet bodova prednosti.

RIJEKA - OSIJEK 3:1

Strijelci: 1:0 Halilović 11', 2:0 Lepinjica 30', 2:1 Ejupi 82', 3:1 Puljić 86'

RIJEKA: Sluga - Smolčić, Župarić, Velkovski, Kvržić - Halilović, Lepinjica - Acosty (od 88' Capan), Murić (od 88' Ristovski), Gorgon - Puljić

OSIJEK: Malenica - Grgić, Škorić, Tomelin, Janža - Pušić, Kleinheisler - Pilj (od 46' Boban), Kamenar (od 46' Lopa), Abazaj (od 73' Ejupi) - Marić

Prva prilika pripala je gostima. Iz slobodnog udarca pokušao je Pilj, no Sluga brani. Na drugoj strani, Bijeli iz prve prave šanse dolaze do vodstva. Halilović je dobio loptu na dvadesetak metara, iz prve opalio prema golu i sjajno pogodio donji lijevu kut. U 20' najveća šansa gostiju preko Abazaja. Sjurio se gostujući veznjak prema kaznenom prostoru, dobro pucao, no Župarić odbija u korner.

Deset minuta kasnije povećanje riječkog vodstva. Precizan ubačaj Murića na pet metara pronalazi glavu Lepinjice koji mirno pogađa pored nemoćnog Malenice. U nastavku malo dobrog nogometa i dva pogotka na samom kraju dvoboja. Prvo su Osječani preko Ejupija nakon kornera smanjili vodstvo, da bi Puljić nakon ispucavanja Sluge uz pomoć Škorića postavio konačnih 3:1.