Bijeli u još jednoj golijadi bolji od Istre 1961 u Puli

Nogometaši Rijeke nastavljaju držati vrh prvenstvene ljestvice. Bijeli su u Puli sa 6:3 pobijedili Istru 1961. Pogotke za Rijeku postigli su Krešić, Vučkić, Ampem, Bušnja i Pavičić koji je bio dvostruki strijelac.

ISTRA 1961 - RIJEKA 3:6

Strijelci: 1:0 Silva 17', 1:1 Krešić 24', 1:2 Pavičić 31', 1:3 Pavičić 38', 1:4 Vučkić 41', 1:5 Ampem 51', 2:5 Mahmoud 60', 3:5 Lisica 78', 3:6 Bušnja 86'

ISTRA 1961: Lučić - Navarro, Silva, Galilea, Hujber - Mlinar, Blagojević, Perera - Bande, Beljo, Mahmoud

RIJEKA: Zlomislić - Vukčević, Smolčić, Krešić, Escoval - Pavičić, Selahi - Ampem, Vučkić Murić - Drmić

Nogometaši Rijeke na trećem su uzastopnom prvenstvenom gostovanju protiv Istre 1961 tražili nastavak dobrih rezultata i ostanak na vrhu prvenstvene ljestvice. Trener Goran Tomić nije mogao računati na lakše ozlijeđene Abassa i Tomečaka.

Početak utakmice opet je donio rani zaostatak Rijeke. U 17. minuti Beljo glavom spušta loptu na Silvu koji iz blizine pogađa za 1:0. Pet minuta kasnije Bijeli se odmah vraćaju. Murić je ubacio iz prekida, Vučkić prebacio glavom, a Krešić pogodio za izjednačenje.

Preokret stiže nakon pola sata igre. Vučkić je ukrao loptu, Drmić ostavio za Pavičića a riječka desetka pogađa za 1:2. U 38. minuti korner Murića na drugoj vratnici najbolje koristi Pavičić za svoj drugi gol večeri.

Točku na i sjajnog prvog poluvremena stavio je Vučkić preciznim udarcem za sjajnih 1:4 na poluvremenu. Početkom nastavka Ampem pogotkom podiže prednost na 1:5.

Istra nije odustala i preko Mahmouda i Lisice smanjuje zaostatak na 3:5, da bi konačnu potvrdu pobjede šestim golom donio Bušnja.