Bijeli u Osijeku prokockali dva gola prednosti i doživjeli novi poraz

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći do bodova u Osijeku iako su nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti. Raspad igre u nastavku doveo je do osječkog preokreta i drugog uzastopnog prvenstvenog poraza.

OSIJEK - RIJEKA 3:2

Strijelci: 0:1 Čolak 37', 0:2 Župarić 45', 1:2 Marić 65', 2:2 Lopa 79', 3:2 Žaper 87'

OSIJEK: Ivušić - Majstorović, Šutalo, Guti - Talys, Lopa, Žaper, Pilj, Almeida - Marić, Mance

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Punčec, Župarić, Kvržić - Lepinjica - Lončar, Halilović, Andrijašević, Gorgon - Čolak

Riječani su u ogled s Osijekom u Gradskom vrtu krenuli s povratnicima u prvih jedanaest, Andrijaševićem i Čolakom koji su propustili susret u Kupu tokom tjedna. Na lijevoj strani obrane premješen je Tomečak, dok je Mamić ostao na klupi. Bio je to dobar početak utakmice s obje strane, puno živosti i akcija. U 10' Kvržić ubacuje na Čolaka koji je okrznuo loptu, no nije prevario Ivušića.

Odlično prvo poluvrijeme s naše strane, možda čak i najbolje. Tražili smo agresivu i sve i bilo je dobro. U nastavku kao da je izašla neka druga ekipa, Osijek nas je pritisnuo, mi nismo znali odgovoriti i bilo je pitanje vremena kada ćemo primiti gol. Jasno je da imamo problem, ne možemo izdržati ritam ni 70 minuta što se ne bi smjelo događati ovako iskusnoj ekipi, ističe Rožman.

U 23' Lepinjica iz daljine pokušava, ali domaći vratar je na pravom mjestu. Dominirali su Riječani tokom cijelog prvog dijela što ih je nagradilo pred kraj poluvremena. U 37' sjajan timski pogodak Bijelih. Andrijašević je ukrao loptu na sredini terena, Halilović prizemnom dijagonalom pronašao Lončara koji s lijeve strane na pet metara upošljava usamljenog Čolaka. Napadač Bijelih nije imao težak zadatak pogoditi nebranjenu mrežu.

Sekundu prije odlaska na odmor povećanje riječke prednosti. Korner je izveo Lončar, a najviši u skoku bio Župarić za idiličnu situaciju na poluvremenu. U nastavku kao da je na teren istrčala druga ekipa. Od samog početka Osijek je preuzeo konce igre, i stao pritiskati Rijeku do samog kraja susreta. Nepreciznost domaćina i obrane Prskala držale su Riječane u igri, no u 65. minuti otključana je riječka brava.

Mbakogu koji je ušao u nastavku pokušava pucati prema golu, no njegov pokušaj pretvara se u idealnu asistenciju za utrčalog Marića koji lagano pogađa iza leđa Prskala. Nastavak pritiska donio je izjednačenje Osijeka u 79. minuti. Talys je ubacio s lijeve strane, a Lopa glavom od grede pogađa za povratak domaćina u utakmicu. Potpuni preokret Osijek u 87. minuti. Gužva nakon prekida u kaznenom prostoru Rijeke završava dodavanjem Majstorovića prema Žaperu koji iz blizine postavlja konačnih 3:2. Dojam je kako je Žaper bio u nedozvoljenoj poziciji.