Dinamo s pet golova na Rujevici potvrdio naslov i Rijeku udaljio od Europe

Nogometaši Rijeke doživjeli su još jedan bolan poraz od Dinama na Rujevici. Bijeli su poveli već u prvoj minuti preko Menala, da bi do kraja susreta primili pet pogodaka, od čega su tri zabili u vlastitu mrežu.

RIJEKA - DINAMO 1:5

Strijelci: 1:0 Menalo 1', 1:1 Galović 43' (ag), 1:2 Mišić 48', 1:3 Capan 49' (ag), 1:4 Oršić 65', 1:5 Vukčević 85' (ag)

RIJEKA: Nevistić - Vukčević, Galović, Capan, Tomečak - Lepinjica, Čerin - Lončar, Andrijašević, Menalo - Drmić

DINAMO: Livaković - Gvardiol, Theophile, Perić, Stojanović - Franjić, Mišić - Oršić, Majer, Kastrati - Petković

Nogometaši Rijeke nakon poraza protiv Hajduka na Rujevici su dočekali vodeću momčad lige, zagrebački Dinamo. Trener Bijelih Goran Tomić od prve je minute umjesto Štefulja postavio Vukčevića, dok je nakon dugo vremena u veznom redu osvanuo Lepinjica. Na klupi je pomalo iznenađujuće ostao Robert Murić.

Start iz snova za Rijeku. Već u prvom napadu Lepinjica krade loptu Dinamu, dodaje do Lončara koji oštrim centaršutom na pet metara pronalazi Menala za vodstvo Rijeke. Prvo dio nije ponudio previše prilika, ali je Dinamo svejedno stigao do izjednačenja. U 43' Oršić je prošao po lijevom boku i na pet metara pogodio Galović od čije se noge lopta odbija u mrežu.

Nastavak donosi ekspresni Dinamov preokret. Već u 48' Mišić sjajnim udarcem svladava Nevistića, da bi već u idućoj minuti novi ubačaj Ivanušeca od noge Capana završio iza leđa Nevistića. U 65' opet brza akcija gostiju u kojoj Stojanovićem ubačaj u pogodak pretvara Oršić. Tražio je Dinamo do kraja još poneki pogodak, a u tome mu je opet pomogla Rijeka. U 87. minuti Bijeli postižu i treći autogol, a svojim stoperima pridružio se i Vukčević.