Gorgon donio tri boda protiv Osijeka, Bijeli ponovno bez primljenog gola

Nogometaši Rijeke prvi su put ove sezone upisali pobjedu protiv Osijeka. Bijeli su na Rujevici s minimalnih 1:0 bili bolji od Osječana, a gol odluke u 11. minuti postigao je Gorgon. Rijeka se ovim trobodom vratila na treće mjesto ljestvice.

RIJEKA - OSIJEK 1:0

Strijelci: 1:0 Gorgon 11'

RIJEKA: Pandur - Smolčić, Velkovski, Capan (od 80' Galović) - Štefulj, Lončar, Lepinjica, Halilović, Raspopović (od 72' Pavičić) - Gorgon, Andrijašević (od 59' Pires)

OSIJEK: Ivušić - Talys, Škorić, Majstorović, Silva - Kleinheisler, Žaper - Pilj (od 45' Jugović) , Ndockyt, Grezda (od 76' Lopa) - Mance (od 45' Špoljarić)

Od samog početka vidjelo se kako Rijeka želi brzom igrom i agresijom što ranije doći do rezultatske prednosti. Trener Simon Rožman na teren je poslao sastav s dvije izmjene. Umjesto suspendiranih Escovala i Čolaka od prve su minute zaigrali Capan i Gorgon. Upravo je Austrijanac bio čovjek odluke i najbolji pojedinac susreta.

Prvo poluvrijeme s naše strane odlična utakmica, puno agresije i dobra organizacija. Stvarno mi se sviđa kako smo izgledali, u pravo smo vrijeme dobili podršku s tribina, možda mogli i zabiti još koji gol, ali nema zamjerki. Pokazujemo da možemo raditi dobre stvari, ističe Rožman.

Već u 11. minuti Raspopović ubacuje s desne strane, Andrijašević glavom prebacuje do Gorgona koji trzajem glave vara Ivušića i zabija svoj peti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni. U 19. minuti jedina konkretnija šansa Osijeka, kada nakon kornera Majstorović glavom prebacuje vrata. U 26' opet je Andrijašević u glavnoj ulozi, no njegov pokušaj završava ravno u rukama Ivušića.

Tvrda utakmica s puno borbe na sredini nije dala previše šansi, ali domaćin je zasluženo vodio na predahu. U nastavku pad ritma i malo dobrog nogometa. Odmah u 47. minuti Štefulj probija lijevi bok, ali Ivušić je dobro postavljen. U samoj završnici gosti ostaju i s igračem manje. Škorić je visoko podignutom nogom zaustavio prodor Pavičića, i zasluženo zaradio drugi žuti karton. Nakon isključenja Rijeka je iskontrolirala kraj ogleda i došla do važna tri boda i vraćanja na treće mjesto.