Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi u češkim Pardubicama

Košarkaši Adria Oil Škrljeva u utorak su u češkim Pardubicama izgubili utakmicu 4. kola Alpe Adria Cupa protiv JIP Pardubica rezultatom 88:67. Zeleni su, zbog brojnih ozljeda, u Češku doputovali sa samo devet igrača.

Tim Adria Oil Škrljeva u Češku su putovali bez dva standardna člana prve petorke, kapetana Josipa Barnjaka i Domagoja Vrkića, pa je bilo suvišno očekivati veći rezultat.

Iako oslabljeni i sa smanjenom rotacijom, Zeleni su uspjeli držati korak s domaćinima sve do poluvremena, na koje su JIP Pardubice otišle s minimalnom prednošću od jedan razlike (40:39).

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili 29:13, pa je ostatak utakmice bilo održavanje prednosti.

Najučinkovitiji kod gostiju, s duble-duble učinkom, bio je novi igrač u redovima Škrljeva Arkim Robertson iz Granade na Karibima, koji je postigao 24 koša i imao deset skokova.

Škrljevu sada predstoje dvije utakmice na domaćem terenu protiv sinoćnjeg protivnika i poljskih Glivica, a pobjeda u oba susreta donijela bi im plasman u četvrt finale Alpe Adria Cupa.