Senj: Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa

Senj: Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa Senj: Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa
Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa (Zoran Hapčo - Pika) Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa (Zoran Hapčo - Pika)

Gorica u nastavku osigurala prolaz u osminu finala kupa (Zoran Hapčo - Pika)

U šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa Gorica je u Senju svladala domaći tim rezultatom 3:7. Prvoligaš iz Nove Gorice tek je u drugom dijelu utakmice slomio otpor trećeligaša Nehaja i plasirao se u osminu finala kupa.

NEHAJ - GORICA 3-7
SENJ Stadion Nehaj. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Luka Pajić (Rijeka) i Diego Biljuh (Marčana). Četvrti sudac: Mateo Čalić (Marčana).
STRIJELCI: 0-1 Lovrić (9), 1-1 Tomac (11), 1-2 Pršir (12), 2-2 Prizmić (28), 3-2 Tomac (36), 3-3 Mitrović (47), 3-4 Svast (54-ag), 3-5 Lovrić (78-11m), 3-6 Mitrović (82), 3-7 Matar (89)
NEHAJ: Herman - Pejanović, Ćaćić, Filipović, Svast (od 57. Papić) - T. Lagumdžija, Ratković (od 46. L. Hodak) - Prizmić (od 83. Dabac), D. Lagumdžija (od 67. M. Hodak), Buqaj (od 46. Brnja) - Tomac. Trener Miralem Hasanbegović
GORICA: Kotarski - Doka, Marjanović, Steenvoorden (od 40. Jovičić), Keita - Junior, Pršir (od 67. Babec) - Dvorneković (od 46. Šroler), Kalik (od 46. Mitrović), Lovrić (od 84. Benito) - Matar. Trener Krunoslav Rendulić.
ŽUTI KARTONI: T. Lagumdžija, Pejanović (Nehaj), Pršir, Lovrić (Gorica)

Poveli su gosti u devetoj minuti nakon što je ponajbolji igrač ekipe iz Turopolja Kristijan Lovrić zabio iz slobodnog udarca s 23 metra, pokraj lijeve vratnice vratara Igora Hermana.

Radost gostiju trajala je samo minutu, jer Lucijan Tomac pogađa za 1:1 nakon što ga je uposlio Buqaj. Dvije minute kasnije ponovno vodstvo gostiju kada Jurica Pršir pogađa s tridesetak metara.

Igrala se 27 minuta kada Matej Prizmić pogađa za 2:2. Erupciju oduševljenja na prepunim tribinama donio je drugim golom Tomac, koji pogađa za prednost Uskoka na poluvremenu od 3:2.

Trener Gorice Krunoslav Rendulić u poluvremenu je posegnuo za tri prvotimca koja su mu donijela prednost i pobjedu. S autogolom igrača Nehaja Davida Svasta, golovima Lovrića iz jedanaesterca, Dieye te dva pogotka Josipa Mitrovića koji je ušao u nastavku, dolazi do konačnih 7:3.

Na kraju svi su zadovoljni napustili stadion Nehaja, jer domaćin je prvoligašu zabio tri gola, a Gorica se plasirala u slijedeći krug Hrvatskog nogometnog kupa.