Murićevim majstorijama Bijeli upisali prva tri boda u novom prvenstvu

Nogometaši Rijeke pobjedom su krenuli u novo domaće prvenstvo. Bijeli su na Rujevici s 2:1 bili bolji od Varaždina, a junak susreta bio je Robert Murić koji je s dva sjajna pogotka riješio pitanje pobjednika.

RIJEKA - VARAŽDIN 2:1

Strijelci: 1:0 Murić 7', 1:1 Kolarić 22', 2:1 Murić 56'

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Punčec, Župarić, Raspopović - Lepinjica, Pavičić (od 71' Capan) - Kvržić, Halilović (od 71' Bušnja), Murić (od 78' Acosty) - Čolak

VARAŽDIN: Nevistić - Perković, Stolnik, Senić, Miličević - Đurasek, Jertec - Posavec (od 75' Glavina), Turčin (od 58' Glavica), Kolarić - Benko

Gledali smo dosta zanimljivu utakmicu sa tri prekrasna gola. Čestitke momčadi na tri boda u prvoj utakmici, bilo je teže nego što smo očekivali. Dobro smo otvorili, ali počeli smo prerano razmišljati kad ćemo zabiti drugi. To je bilo loše razmišljanje, izgubili smo konce igre i to nam je stvaralo velike probleme. U nastavku smo se stabilizirali, dosta smo često dolazili pred njihov gol, ali nismo probijali njihov blok. Murić je zabio sjajan slobodnjak i donio nam pobjedu, ali jasno je da nam takvi golovi neće donositi bodove svako kolo, rekao je Bišćan.

Nogometaši Rijeke prvenstvo su otvorili na Rujevici protiv novog prvoligaša Varaždina. Nakon poraza u Superkupu, izabranici Igora Bišćana bila je željna pobjedom startati u novo domaće prvenstvo. Što se tiče sastava nije bilo previše promjena u odnosu na ogled s Dinamom prošlog vikenda. Od prve minute krenuo je Murić koji je zamijenio ozlijeđenog Gorgona.

Prva riječka prilika u 5. minuti. Halilović se riješio svojeg čuvara i uputio povratnu loptu prema Tomečaku čiji udarac odlazi preko grede. Samo dvije minute kasnije Bijeli dolaze do pogotka. Krasna solo akcija Murića koji se sjurio s desne strane, izmiješao cijelu varaždinsku obranu, zaobišao Nevistića i pogodio nebranjenu mrežu za sjajan početak Rijeke.

U 15' prva prilika gostiju. Benko je pucao s ruba kaznenog prostora, no ravno u Prskala. Dvije minute kasnije na drugoj strani prijeti Halilović, ali ne pogađa okvir Nevistićevih vrata. U 22' izjednačenje gostiju. Kolarić se oslobodio dvojice igrača, te precizno pogodio s dvadesetak metara gornji desni kut nemoćnog Prskala. U 35' Kvržić podvaljuje loptu za Čolaka čiji udarac u korner skreće Nevistić.

U nastavku puno borbenije i življe s obje strane. U 55. minuti nova majstorija Murića za ponovno vodstvo Bijelih. Nakon što je Kvržić izborio slobodan udarac s nekih dvadeset i pet metara, Murić fantastičnim udarcem prebacuje zid i neobranjivo pogađa gornji lijevi kut.

U 66' Tomečak prolazi po lijevoj strani, no pokušaj Čolaka ne pronalazi okvir gola. Do kraja susreta nije bilo previše opasnosti pred vratarima, pa je Rijeka zahvaljujući raspoloženom Muriću upisala vrijedna tri boda na startu novog prvenstva.