Olimpijsko srebro za Tina Srbića!

Gimnastičar Tin Srbić, svjetski prvak u disciplini preča 2017-e te srebrni sa Svjetskog prvenstva 2019. godine, osvajač je srebrne medalje na Olimpijadi u Tokiju. Ovo mu je prva olimpijska medalja, ukupno osma za Hrvatsku na ovim Olimpijskim igrama!

Za vježbu je dobio izuzetno visokih 14 900 bodova. Bolji od našega gimnastičara jedini je bio Japanac Daiki Hashimoto koji je osvojio 15 066 bodova i zlatnu medalju. Medalja Tina Srbića osma je hrvatska medalja osvojena u Tokiju.

Naš hrvač Ivan Huklek nije se uspio plasirati u finale kategorije do 87 kg grčko-rimskim načinom, bolji od njega bio je Ukrajinac Zhanom Belenjuk, na kraju 7 - 1 za Belenjuka. Ivana Hukleka sutra čeka borba za brončanu medalju.

Tin Srbić je tek drugi hrvatski vježbač koji je nastupio u finalima na Olimpijskim igrama i u svom prvom finalu na preči uspješno osvojio srebro.