Orijent najboljoj ekipi lige Vinogradaru nanio najveći poraz sezone

Utakmica Orijenta 1919 i Vinogradara iz Mladine (Foto: Vladimir Jurić / HRT Radio Rijeka)

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su u derbiju 31. kola 3. NHL novo-starog prvaka Vinogradara iz Mladine sa 4:1, te su najboljoj družini treće lige nanijeli najveći poraz ove godine. Bio je to susret trećeplasirane i prvoplasirane ekipe na prvenstvenoj ljestvici.

Unatoč radnom danu, buri i hladnom vremenu na derbiju se na stadionu Krimeja okupilo više od osam stotina gledatelja. Utakmica je započela u znaku napada domaćeg sastava koji već u 6' ima prigodu za vodstvo, ali je udarac Vedrana Gerca od gostujuće obrane završio u korneru. Ivor Weitzer ima prigodu u 32', a dvije minute kasnije i Gerc.

Promrzla publika prvi je gol dočekala u 32' kada Edin Fatić dovodi domaćina u vodstvo nakon što je prošao po lijevoj strani i pucao iskosa.

Unatoč tome što su u drugom poluvremenu igrali uz buru, domaćini su još 3 puta pogodili mrežu Vinogradara. U 60' Weitzer s 18 metera iskosa iz slobodnog udarca postiže euro gol pod prečku za vodstvo Orijenta 1919 od 2:0. U 68' gosti preko Tonija Kurečkog smanjuju na 2:1 i tu su stali.

Do kraja utakmice Mateo Monjac u 83' na dodavanje Floriana Fumića podiže vodstvo „Crvenih“ na 3:1, da bi točku na poker golova, svojim drugim golom u 87' Weitzer postavio konačnih 4:1.

Orijent 1919 još je uvijek u igri za drugo mjesto koje vodi u Drugu nogometnu ligu, a Crveni se nalaze na trećem mjestu, 5 bodova iza Dubrava TIM Kabela.