Osijek rutinski slavio protiv nemoćne i ispuhane Rijeke

Nogometaši Rijeke nastavili su loš niz rezultata u Gradskom vrtu. Bijeli su nemoćnom predstavom s 2:0 poraženi od Osijeka na krilima dvostrukog strijelca Miereza. Kod drugog gola Argentincu je uvelike pomogao i Ivan Nevistić.

OSIJEK - RIJEKA 2:0

Strijelci: 1:0 Mierez 25', 2:0 Mierez 70'

OSIJEK: Ivušić - Lončar, Škorić, Čeberko - Miloš, Žaper, Brlek (od 12' Jugović), Silva (od 80' Jurčević) - Kleinsheisler (od 80' Pilj) - Mierez, Bohar (od 71' Erceg)

RIJEKA: Nevistić - Arsenić, Galović, Escoval - Vukčević (od 72' Štefulj), Čerin, Mudražija, Tomečak (od 77' Pavičić) - Lončar (od 59' Drmić), Kulenović (od 72' Menalo), Andrijašević (od 77' Murić)

Nogometaši Rijeke nakon boda protiv Gorice gostovali su kod Osijeka protiv kojeg u zadnje vrijeme nisu imali previše uspjeha, pogotovo kad je riječ o dvobojima u Gradskom vrtu. Trener Bijelih Simon Rožman umjesto ozlijeđenog Smolčića u zadnjoj je liniji krenuo s Arsenićem, dok su ponovno prema naprijed krenuli Andrijašević i Kulenović.

Od samog početka domaćin je zagospodario terenom i već nakon pet minuta stvorio prvu priliku. Silva je centrirao s desne strane, a Miloš iz drugog plana glavom pogađa vratnicu. Četiri minute kasnije jedina šansa Bijelih u prvih 45 minuta. Andrijašević je preciznom dugom loptom izbacio Lončara koji silovito puca s osamnaest metara, ali Ivušić brani.

U 18' Kleinheisler glavom prijeti, no Nevistić je na mjestu. Polovicom prvog dijela popustila je i riječka obrana. Jugović je u 25. minuti izveo korner, Škorić najviše skočio i proslijedio do Miereza koji leđima okrenut golu s tri metra glavom pogađa donji lijevi kut za svoj 13 gol sezone. Do kraja poluvremena Osijek je rutinski kontrolirao zbivanja na travnjaku protiv ispuhane i nemoćne Rijeke.

Nastavak nije donio previše pomaka u riječkoj igri. U 54. minuti ponovno prvi prijete domaćini preko Kleinheislera čiji udarac odlazi preko grede. U 67' vidjeli smo i jedini riječki pokušaj u drugom dijelu. Lončar je ubacio iz prekida, a Kulenović glavom pucao preko gola. Tri minute kasnije pada konačna odluka o pobjedniku. Nevistić lošim primanjem na rubu svojeg kaznenog prostora početnički griješi, a poklon koristi Mierez za konačnih 2:0.