Pavičić pogotkom u završnici u ludoj utakmici donio tri boda Rijeci

Nogometaši Rijeke u pravoj su drami došli do pobjede protiv Gorice. Bijeli su golom Pavičića u 90. minuti slavili s 4:3 u susretu punom preokreta gdje su domaćini pogađali vratnice u prvom, a Riječani golove u drugom poluvremenu.

GORICA - RIJEKA 3:4

Strijelci: 1:0 Lovrić 11' (11m), 1:1 Abass 43', 2:1 Marjanović 45', 2:2 Selahi 46', 2:3 Murić 54' (11m), 3:3 Fruk 89', 3:4 Pavičić 90'

GORICA: Banić - Keita, Babec, Marjanović, Doka - Sarić, Pršir - Lovrić, Mitrović, Delfi - Matar

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić, Escoval, Krešić, Tomečak - Čerin, Selahi - Ampem, Abass, Murić - Vučkić

Nogometaši Rijeke drugi krug domaćeg prvenstva otvorili su gostovanjem u Velikoj Gorici. Trener Bijelih Goran Tomić nadao se kako će svi načeti igrači biti spremni za nastup, no zbog ozljede nije mogao računati na prvog strijelca lige Josipa Drmića.

Prvi pogodak vidjeli smo već nakon desetak minuta. Matar je glavom pogodio gredu, da bi u nastavku akcije Krešić srušio Mitrovića, a Zebec uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Lovrić.

Mogli su Goričani i povećati svoju prednost. U 35. minuti Lovrić pogađa gredu, a sedam minuta kasnije okvir gola trese i Mitrović. Kazna za promašaje stiže na drugoj strani. Centaršut Tomečaka pronalazi glavu Abassa koji s prve vratnice vraća stvari na početak.

Nije domaćinu dugo trebalo da ponovno dođe u vodstvo. Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca, Matar puca u Zlomislića, a odbijanac u gol posprema Marjanović.

Nastavak donosi brzi riječki povratak u utakmicu. Odmah u prvom napadu sjajno kombiniraju Ampem i Selahi koji preciznim udarcem vraća na 2:2. Par minuta kasnije brza kontra Rijeke završava crvenim kartonom Delfija koji kao zadnji čovjek obrane ruši Selahija.

Odmah su Bijeli iskoristili igrača više. Ampem je pucao s desne strane, Doka igrao rukom, a Zebec drugi put večeras pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za vodstvo Rijeke bio je Murić za 2:3.

Novu dramu izjednačenjem u 89. minuti donosi Fruk, da bi u idućem napadu Pavičić konačno riješio utakmicu i Rijeci donio četvrti pogodak i tri boda.