Pomorac preko Intera do vrha

Nogometaši Pomorca ponovno su zasjeli na vrh ljestvice Druge HNL. Svladali su Kostrenjani u 13. kolu u Žuknici zaprešićki Inter s 1:0, pogotkom Martina Šabana 15 minuta prije kraja susreta.

POMORAC – INTER 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Šaban 75'

POMORAC: Sluga, Grujević,Turkalj, Labudović, Collins, Čuturilo, Datković (od 64' Mršić), Polić, Bijelić (od 87' Prijić), Mance (od 51' Prelčec), Šaban

INTER: Radošević, Maruna, Ćosić, Rogač, Maras, Grabovac, Milutinović, Vujčić, Šimić (od 69' Kramarić), Medak (od 59' Čeliković), Nestorovski

Pomorac je nakon prošlotjedne gostujuće pobjede protiv Lučkog tražio novi uspjeh za priključak samom vrhu ljestvice. Zadatak nije bio nimalo lak jer je s druge strane stajao prošlosezonski prvoligaš, zaprešićki Inter, koji za cilj ima ekspresni povratak u Prvu HNL.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka i malo pravih prilika, utakmica se u nastavku više otvorila i Pomorac je nekoliko puta opasno zaprijetio. Pogodio je Martin Šaban gredu u 56. minuti nakon akcije s Datkovićem, a raspoložen je bio i Dejan Polić, koji je svojim prodorima bio konstantna opasnost za obranu gostiju.

Upravo je Polić pokrenuo akciju za pobjedonosni pogodak Kostrenjana. Igrala se 75. minuta kada je mladi veznjak Pomorca nadmudrio nekoliko obrambenih igrača Intera i dodao za Šabana, koji je neometan poslao loptu u mrežu za 1:0.

Pokušali su do kraja gosti doći do izjednačujućeg pogotka, ali obrana Pomorca uspješno je otkonila svaku prijetnju i u još jednoj utakmici Simon Sluga sačuvao je svoju mrežu netaknutom. Momčad Alena Horvata nakon 13 kola ima najbolju obranu u ligi (samo četiri primljena pogotka), a isto tako najmanje je puta poražena - samo dva su puta Kostrenjani u dosadašnjem tijeku sezone napuštali teren pognute glave.

Ovom pobjedom Pomorac se ponovno vratio na vrh prvenstvene ljestvice, izjednačivši se s Cibalijom koja, kao i Kostrenjani, na svojem kontu ima 23 boda. U sljedećem kolu nogometaši Pomorca gostuju u Gorici.