Probuđena Rijeka svladala Osijek i izborila polufinale Kupa

Nogometaši Rijeke ponovno su u polufinalu Hrvatskog kupa. Riječani su s novim trenerom Goranom Tomićem s 2:1 slavili protiv Osijeka u Gradskom vrtu i prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede. Dvostruki strijelac bio je Murić, dok je Nevistić u prvom dijelu Mierezu obranio penal.

OSIJEK - RIJEKA 1:2

Strijelci: 0:1 Murić 7', 1:1 Škorić 14', 1:2 Murić 71' (11m)

OSIJEK: Ivušić - Jurčević, Škorić, Lončar, Miloš - Jugović, Žaper, Kleinheisler - Bohar, Mierez, Erceg

RIJEKA: Nevistić - Vukčević, Galović, Capan, Tomečak - Lončar, Čerin - Menalo, Andrijašević, Murić - Drmić

Nogometaši Rijeke na put u Osijek otputovali su s novim trenerom Goranom Tomić i nizom od sedam utakmice bez pobjede. Ipak, kada je Kup u pitanju postoji neka tajna veza između Rijeke i Rabuzinovog sunca. Tomić je od prve minute u sastav poslao Drmića, Menala i Murića, dok je u zadnjem redu krenuo s četvoricom.

Prva prilika donijela je prednost Bijelima. Školski odrađena kontra Andrijaševića završava preciznim udarcem Murića s ruba kaznenog prostora koji odsjeda u gornjem desnom kutu. Odgovor domaćina stiže samo sedam minuta kasnije. Jurčević je ubacio iz kornera, a Škorić najviše skače i glavom pogađa pored neodlučnog Nevistića. Mogao je Osijek do kraja prvog dijela povećati svoju prednost.

U 32' Mierez se bolje snalazi ispred Galovića, ali njegov udarac iz blizine zaustavlja Nevistić. Dvije minute kasnije Vukčević igra rukom u kaznenom prostoru, a glavni sudac Mario Zebec pokazuje na bijelu točku. Udarac Miereza sjajno zaustavlja Nevistić. U nastavku bolja Rijeka koja prijeti preko Drmića čiji udarac glavom sjajno brani Ivušić. U 70' Lončar puca s lijeve strane, a Ivušić uz pomoć vratnice odbija u korner.

Iz tog udarca iz kuta Jurčević igra rukom, a Zebec još jednom pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Murić koji vara Ivušića i Rijeci ponovno donosi prednost. Do kraja susreta Osijek je pritisnuo, ali su Bijeli više prijetili. Pucali su Andrijašević i Čerin, ali nije bilo preciznosti. Treću godinu zaredom Riječani su ostvarili plasman u polufinale i još jedanput zaustavili Nenada Bjelicu.