Riječani se golovima Tomečaka i Drmića vratili pobjedama na Poljudu

Nogometaši Rijeke upisali su važna tri boda na Poljudu i priključili se samom vrhu prvenstvene tablice. Bijeli su protiv Hajduka slavili s 2:1 pogocima Tomečaka i Drmića, dok je gol za Hajduk postigao bivši igrač Rijeke Josip Elez.

HAJDUK - RIJEKA 1:2

Strijelci: 0:1 Tomečak 21', 0:2 Drmić 43', 1:2 Elez 54'

HAJDUK: Posavec - Čolina, Elez, Simić, Lovrencsics - Krovinović, Vuković - Biuk, Livaja, Sahiti - Mlakar

RIJEKA: Prskalo - Galović, Krešić, Velkovski - Ampem, Čerin, Selahi, Tomečak - Pavičić, Abass - Drmić

Nogometaši Rijeke nakon oproštaja od Europe okrenuli su se prvenstvenim obvezama. Uoči reprezentativne stanke Bijeli su gostovali na Poljudu kod Hajduka. Goran Tomić nije radio previše promjena, osim što je umjesto Escovala u zadnjoj liniji krenuo Velkovski, dok je u sredini terena od prve minute krenuo Selahi.

Odmah od početka Riječani su sjajno koristili veliki prostor koji im je dopušten. Već u 21. minuti Ampem je pobjegao po lijevoj strani, povratnom loptom pronašao Tomečaka koji sjajno pogađa iznad Posavca. Deset minuta kasnije Abass bježi domaćoj obrani, ali zaustavlja ga vratnica.

Drugi pogodak pao je u 43. minuti. Nova sjajna kontra Ampema koji je povukao sa svoje polovice, uposlio Drmića koji se lažnjakom riješava Simić i precizno pogađa suprotni kut. Nastavak je donio još povučeniju Rijeku i Hajduk koji je uglavnom prijetio iz prekida.

Jedan takav korner u 54. minuti donio je smanjenje riječkog vodstva. Krovinovićev centaršut na prvoj vratnici sjajno glavom koristi Elez. Do kraja susreta Simić je imao još jednu dobru prigodu iz kornera, ali nije bio precizan.