Rijeka fantastičnom predstavom došla do velike pobjede protiv Dinama

Nogometaši Rijeke sjajnom su izvedbom uzeli sva tri boda na Maksimiru. Bijeli su golovima Lončara i Andrijaševića slavili s 2:0, a velike zasluge u pobjedi ima i Ivan Nevistić koji je početkom drugog dijela obranio kazneni udarac Petkovića.

DINAMO - RIJEKA 0:2

Strijelci: 0:1 Lončar 65', 0:2 Andrijašević 70'

DINAMO: Livaković - Leovac, Lauritsen, Theophile, Moharrami - Jakić, Ademi - Kastrati, Ivanušec, Oršić - Petković

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Galović, Capan - Štefulj, Čerin, Lončar, Tomečak - Menalo, Andrijašević - Kulenović

Nogometaši Rijeke u prvom su dvoboju u 2021. godini odrađivali zaostalu utakmicu protiv Dinama na Maksimiru. Trener Bijelih Simon Rožman na travnjak je poslao najjaču moguću postavu koja je iznijela najveći teret jesenskog dijela, pogotovo u Europskoj ligi. Od samog početka gledali smo zanimljivu i sadržajni utakmicu. Već u 5. minuti Nevistić loše procjenjuje let lopte, ali sve popravlja sjajnom obranu u nastavku akcije.

Dvije minute kasnije Kulenović na drugoj strani cilja suprotni kut s desne strane, ali Theophile glavom skreće loptu u korner. U 10. minuti Leovac puca s lijeve strane, ali Nevistić opet brani. Dvije minute kasnije Ademi pokušava, ali riječki čuvar mreže opet je siguran. U 25' najbolja prilika Rijeke u prvom dijelu. Kulenović je nadmudrio Lauritsena, ali njegov udarac zaustavlja Livaković.

Nastavak je donio još više sadržaja, i ono najvažnije - golove. U 54. minuti Štefulj ruši Kastratija na lijevoj strani kaznenog prostora, a glavni sudac Duje Strukan pokazuje na bijelu točku. Petković preuzima odgovornost, ali Nevistić još jednom čuva svoju mrežu. Nakon toga konce igre preuzima Rijeka i u samo pet minuta riješava pitanje pobjednika.

U 65. minuti brza kontra završava trkom Menala koji na vrhu kaznenog prostora vidi usamljenog Lončara koji preciznim udarcem pogađa donji desni kut. Dvije minute kasnije u zamijenjenim ulogama Lončar dodaje Menalu, no Livaković sjajno brani. Spasa nije bilo u 70. minuti kada Lončar upošljava Andrijaševića koji s ruba šesnaesterca silovitim udarcem pogađa iznad Livakovića.

Do kraja susreta mogli su Riječani zabiti još poneki pogodak, ali u nekoliko navrata Murić je neprecizan. U samom smiraju utakmice Dinamo se okrenuo dugim loptama, no riječka obrana ostala je čvrsta i dokazala kako i u Maksimiru može dolaziti do velikih pobjeda.