Rijeka i Dinamo odigrali slabu utakmicu bez golova

Nogometaši Rijeke i Dinama podijelili su bodove u posljednjem međusobnom prvenstvenom susretu ove sezone. U siromašnoj utakmici bez previše prilika, Bijeli su uspjeli sačuvati 0:0 i dodatno se približiti osiguranju drugog mjesta.

RIJEKA - DINAMO 0:0

Strijelci:

RIJEKA: Sluga - Mamić, Punčec, Župarić, Escoval, Kvržić - Lepinjica - Lončar (od 84' Murić), Pavičić, Halilović (od 90' Capan) - Puljić (od 67' Čolak)

DINAMO: Livaković - Rrahmani, Lešković, Dilaver, Stojanović - Moro, Gojak - Oršić (od 82' Šitum), Olmo, Atiemwen - Petković

Gledatelja: 5543

Čestitam i jednima i drugima na ozbiljnoj natjecateljskoj utakmici. Prema najavama se činilo da će biti to netipična utakmica između ova dva suparnika, no nama je svaki bod jako bitan. Sva sreća da su moji igrači bili maksimalno koncentrirani i da su osvojili jako vrijedan bod. Ostali smo u rezultatskom egalu čitavu utakmicu, oni jesu bolji i stvarali su više šansi, no izvlačimo jako puno pozitivnih stvari iz ovog dvoboja. Zbog Kupa smo htjeli probati nešto novo u taktičkom smislu, da vidimo kako će to izgledati. Mislim da nije bilo loše i daje nam dodatne mogućnosti za to finale, zaključio je Bišćan.

Nogometaši Rijeke i Dinama u 33. kolu domaćeg prvenstva odigrali su siromašnu utakmicu bez previše prilika. Dvoboj bez pogodaka poslužio je da se ispitaju snage uoči finala Kupa 22. svibnja u Puli. U 7. minuti Stojanović opasno puca glavom, ali Escoval s gol linije izbija loptu. U 23' Moro puca s više od 25 metara, no Sluga brani. Dvije minute kasnije Gojak je opasan nakon kornera, no opet je Sluga uspješniji.

U 27. minuti jedina riječka šansa u prvom dijelu. Halilović je tukao iz daljine, ali ravno u Livakovića. Do kraja prvoga dijela s ruba kaznenog prostora opasno puca i Rahmani, no Sluga je opet na visini zadatka. U nastavku jako malo dobrog nogometa. Najopasniji trenutak utakmice dogodio se već u 48. minuti, kada snažan udarac Stojanovića odsjeda na gredi. Do kraja dvoboja pokušao je opet i Halilović, no i ovoga puta pogađa ravno u gostujućeg čuvara mreže.