Rijeka između dvije europske utakmice upisala važnu pobjedu protiv Šibenika

Nogometaši Rijeke između dvije europske utakmice upisali su važna tri boda u prvenstvu. Bijeli su na Rujevici preokretom s 2:1 pobijedili Šibenik, a najzaslužniji za slavlje bili su igrači s klupe - Drmić i Bušnja.

RIJEKA - ŠIBENIK 2:1

Strijelci: 0:1 Delić 48', 1:1 Drmić (11m) 64', 2:1 Bušnja 77'

RIJEKA: Zlomislić - Escoval, Krešić, Galović - Braut, Čerin, Stanić, Merkulov - Vuk, Obregon, Abass

ŠIBENIK: Rogić -Batarelo, Mina, Perić, Jakoliš M. - Čurić, Delić, Rak, Jakoliš A. - Sahiti, Marin

Nogometaši Rijeke između dvije utakmice s PAOK-om morali su odraditi prvenstvene obaveze protiv Šibenika. Trener Goran Tomić dobrano je ispremiješao sastav u kojem su se prvi put našli Zlomislić, Merkulov i Vuk.

Prvu šansu vidjeli smo u 7. minuti kada Abassov udarac brani Rogić. Nakon uvodnih dvadesetak minuta gdje su Riječani bili bolji, drugi dio poluvremena pripao je Šibenčanima. Nekoliko dobrih pokušaja sjajno je obranio Zlomislić, da bi u nadoknadi Jakoliš pogodio spojnicu.

U nastavku gosti odmah stižu do prednosti. Čurić je izveo korner, a najviši u skoku je Delić za vodstvo Šibenika. Morao je reagirati Tomić, a upravo su igrači s klupe donijeli preokret. U 64. minuti Pavičić je sjajno povukao do ruba kaznenog prostora, a njegov udarac rukom blokira Batarelo. Siguran s bijele točke bio je Drmić.

Potpuni preokret vidjeli smo u 77. minuti. Ampem je ubacio s lijeve strane, a Bušnja u prvom dodiru s loptom pogađa za konačnih 2:1.