Rijeka na startu portugalskih priprema poražena od Wolfsburga

Nogometaši Rijeke porazom su otvorili portugalske pripreme uoči proljetnog dijela sezone. Bijeli su s 3:0 poraženi od Wolfsburga, koji se tokom čitave utakmice pokazao kao prevelik zalogaj za momčad Igora Bišćana. Trostruki strijelac za Nijemce bio je Mehmedi.

RIJEKA - WOLFSBURG 0:3

Strijelci: 0:1 Mehmedi 42', 0:2 Mehmedi 55', 0:3 Mehmedi 58'

RIJEKA: Sluga - Mamić, Punčec, Župarić, Raspopović - Čanađija, Pavičić - Vuk, Gorgon, Acosty - Čolak

WOLFSBURG: Casteels - William, Knoche, Brooks, Roussilion - Arnold, Guilavogui, Gerhardt - Mehmedi - Ginczek, Steffen

Nogometaši Rijeke su dan nakon dolaska u portugalsku Albufeiru igrali prvu pripremnu utakmicu na glavnom dijelu priprema uoči proljetnog dijela sezone. Bijeli su snage odmjerili s njemačkim bundesligašem Wolfsburgom. Početak utakmice pripao je Bijelima. U prvih pola sata Rijeka je bila ravnopravni suparnik na terenu, te preko Čolaka stvorila svoje dvije najizglednije prilike. Do kraja prvoga dijela Wolfsburg je ipak stigao do vodstva zahvaljujući Mehmediju

U nastavku Igor Bišćan izvodi potpuni novi sastav koji se nije mogao nositi s raspoloženim Nijemcima. Posebno nadahnut bio je Mehmedi, koji je u dvije situacije iskoristio loše reakcije riječke obrane i postigao još dva pogotka. Nakon 60. minute i trener Wolfsburga Bruno Labbadia na teren je poslao igrače s klupe, pa je utakmice otišla u mirne vode, a rezultat se do kraja nije mijenjao.