Rijeka nadoknadila dva gola zaostatka za podjelu bodova s Hrv. Dragovoljcem

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli doći do sva tri boda u Kranjčevićevoj. Bijeli su ponovno morali nadoknađivati zaostatak, ovoga puta čak dva gola, da bi nakraju poništenim pogotkom Drmića ostali bez potpunog preokreta.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RIJEKA 2:2

Strijelci: 1:0 Petković 27', 2:0 Majstorović 35' (11m), 2:1 Ampem 57', 2:2 Pavičić 60'

HRV. DRAGOVOLJAC: Šubarić - Franić, Vulikić, Lukić, Bagadur, Majstorović - Petković, Pasariček, Mioč, Viduka - Štrkalj

RIJEKA: Prskalo - Vukčević, Krešić, Velkovski, Tomečak - Selahi, Čerin - Ampem, Pavičić, Abass - Drmić

Nogometaši Rijeke na otvaranju devetog kola u Kranjčevićevoj su protiv posljednje momčadi lige, Hrvatskog Dragovoljca tražili pobjedu kojom bi došli do prvog mjesta na ljestvici. Goran Tomić nije radio prevelike promjene u odnosu na prošlo kolo protiv Slaven Belupa. U zadnjoj liniji od početka je umjesto ozlijeđenog Galovića krenuo Vukčević.

Prvih dvadeset pet minuta proteklo je u potpunoj dominaciji Rijeke koja je stvorila i jedine dvije prilike. U 16. minuti Drmić puca visoko preko gola, da bi isti igrač tri minute kasnije zatresao gredu. Šok za Bijele dogodio se u 25. minuti kada Petković neometan dolazi do ruba kaznenog prostora i preciznim udarcem dovodi domaćine u vodstvo.

Sedam minuta kasnije probuđeni i ohrabreni Dragovoljac zarađuje i kazneni udarac. Neoprezni Selahi s lijeve je strane srušio Majstorovića, a isti igrač siguran je s bijele točke za nestvarnih 2:0 nakon prvih 45 minuta. U nastavku je Rijeka odmah krenula odlučnije i počela prijetiti Šubariću.

U 57. minuti smanjenje zaostatka donosi Ampem sjajnim udarcem s dvadesetak metara, da bi poravnanje rezultata sa sličnog mjesta još jednim preciznim udarcem samo tri minute kasnije donio Pavičić. Do kraja susreta Rijeka je bila daleko opasnija, ali nije uspjela doći do pobjede.

U 87. minuti Drmić je iz jedne gužve uspio postići pogodak, ali nakon dugotrajne VAR provjere sudačka ekipa dosuđuje zaleđe Švicarca.