Rijeka pobjedom protiv Istre 1961 došla do trećeg mjesta na ljestvici

Nogometaši Rijeke nakon dugo vremena ponovno su treći na prvenstvenoj ljestvici. Bijeli su iskoristili posrtaje Gorice i slavljem u Puli protiv Istre s 2:1 upisali šestu uzastopnu pobjedu. Strijelci za Bijele bili su Murić i Kulenović.

ISTRA 1961 - RIJEKA 1:2

Strijelci: 0:1 Murić 20', 0:2 Kulenović 36', 1:2 Galilea 44'

ISTRA 1961: Lučić - Silva, Tomašević, Šutalo - Navarro, Blagojević, Galilea, Ivančić, Hujber - Špoljarić, Hara

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Galović, Capan, Tomečak - Lončar, Čerin - Menalo, Andrijašević, Murić - Kulenović

Nogometaši Rijeke tjedan dana nakon ispadanja iz Kupa vratili su se u Pulu u potrazi za prvenstvenim bodovima koji bi ih odveli na treće mjesto ljestvice ispred Gorice. Trener Bijelih Goran Tomić napravio je samo jednu promjenu u odnosu na vikend i dvoboj s Lokomotivom. Umjesto Štefulja koji je ostao na klupi, od prve je minute na lijevom boku u obrani nakon dugo vremena krenuo Smolčić.

Odmah na početku susreta velika šansa za Istru 1961. Hujber je povukao iz svoje polovice terena, a Špoljarić izbacuje Haru i situaciju jedan na jedan s Nevistićem, no riječki vratar sjajno brani i čuva svoju mrežu. Nakon te prigode Riječani su preuzeli konce igre i u 20. minuti stigli do prednosti. Domaća obrana odbija loptu do ruba kaznenog prostora, a Murić preciznim udarcem neobranjivo gađa suprotni kut.

Nakon toga nastavila je Rijeka s dominacijom i do novog gola stigla u 36. minuti. Nesmotrenost domaće obrane koristi Murić koji na vrhu peterca vidi samog Kulenovića koji nema težak zadatak pogoditi mrežu. Nakon toga Bijeli su stvorili još par prigoda, ali nisu uspjeli stići do trećeg gola. Kazna je stigla u posljednjoj minuti prvog dijela. Blagojević je ubacio s lijeve strane, a na prvoj vratnici Galilea pogađa prvi kut za smanjenje riječke prednosti.

U nastavku nismo gledali toliko sadržajno poluvrijeme, ali završnica je ipak donijela uzbuđenja. Prvo je Hara u 87. minuti imao veliku priliku, no Nevistić još jednom sjajno brani. U sudačkoj nadoknadi Riječani odrađuju sjajnu kontru, Štefulj pronalazi samog Pavičića koji s nekoliko metara promašuje vrata.