Rijeka pobjedom u Koprivnici ostala u igri za treće mjesto

Nogometaši Rijeke došli su do važna tri boda protiv Slaven Belupa i time ostali u igri za treće mjesto. Bijeli su u Koprivnici s 2:0 došli na četiri boda zaostatka za Goricom, a pogotke za Rijeku postizali su Andrijašević i Drmić iz kaznenog udarca.

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0:2

Strijelci: 0:1 Andrijašević 40', 0:2 Drmić 69' (11m)

SLAVEN BELUPO: Filipović - Božić, Paracki, Prce - Bogojević, Lulić, Mlinar, Goda - Glavčić - Knoll, Krstanović

RIJEKA: Nevistić - Escoval, Galović, Capan - Vukčević, Pavičić, Lončar, Tomečak - Menalo, Andrijašević - Drmić

Nogometaši Rijeke su nakon debakla protiv Dinama gostovali u Koprivnici gdje su lovili zadnji vlak za europska mjesta u idućoj sezoni. Trener Bijelih Goran Tomić promijenio je sustav i krenuo s trojicom u zadnjoj liniji, pa je od prve minute krenuo Escoval uz Pavičića koji je u vezi zamijenio Čerina.

Bolje u susret ulaze Riječani i već nakon desetak minuta stvaraju prve dobre prilike. U 10' Menalo puca pored gola, da bi dvije minute kasnije isti igrač uposlio Pavičića, no njegov udarac zaustavlja Filipović. U 28' nova propuštena riječka prilika. Lončar je sve pripremio za Pavičića koji opet ne uspijeva svladati Filipovića. U 33' najbolja domaća prilika na susretu. Nakon kornera Bogojević pogađa gredu, a u nastavku akcije Prce šalje loptu visoko preko gola.

U 40. minuti Rijeka ipak stiže do vodstvo. Nakon što je Lončar ubacio iz kuta, u pet metara najbolje se snalazi Andrijašević i pogađa neobranjivo ispod grede. U nastavku odmah na početku domaćin ima priliku doći do izjednačenja. Mlinar je ubacio iz kuta, Nevistić kratko odbio, a Lulić puca neprecizno preko grede. Konačno rješenje susreta dogodilo se u 69. minuti.

Menalo stiže do lopte prije Filipovića koji ga ruši u svojem šesnaestercu, a glavni sudac Fran Jović nakon VAR provjere pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Drmić. U samoj završnici prijetili su još Menalo i Yateke, ali je Filipović bio na visini zadatka.