Rijeka preokretom u Koprivnici prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede

Nogometaši Rijeke uspjeli su prekinuti niz od sedam prvenstvenih susreta bez pobjede. Bijeli su protiv Slaven Belupa okrenuli zaostatak od jednog gola i s tri pogotka između 70. i 80. minute došla do tri boda. Strijelci za Rijeku bili su Drmić, Menalo i Galović.

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 1:3

Strijelci: 1:0 Glavčić 23', 1:1 Drmić 69', 1:2 Menalo 74', 1:3 Galović 80'

SLAVEN BELUPO: Filipović - Goda, Paracki, Božić - Gamarra, Van Bruggen, Lulić, Glavčić, Bosec - Iličić, Knoll

RIJEKA: Nevistić - Vukčević, Galović, Capan, Tomečak - Čerin, Mudražija - Lončar, Andrijašević, Murić - Drmić

Nogometaši Rijeke u Koprivnici su željeli prekinuti negativni niz rezultata u domaćem prvenstvu i napokon doći do tri boda. Trener Bijelih Goran Tomić opet je na raspolaganju imao Galovića i Vukčevića u zadnjem redu, dok je umjesto Menala od prve minute krenuo Mudražija. Odmah u petoj minuti velika šansa za domaćine. Ubačaj s desne strane pronalazi glavu Knolla, no on puca ravno u Nevistića.

Riječani uzvraćaju u 17. minuti najboljom šansom u prvom dijelu. Čerin je povukao sa sredine terena, Božić se okliznuo i ostavio puno prostora koji Slovenac koristi i na rubu kaznenog prostora pronalazi Lončara čiji udarac završava visoko preko gola. Šest minut kasnije vodstvo domaćina. Bosec je centrirao s desne strane, a na drugoj vratnici zaboravljen ostaje Glavčić koji loptu zakucava pod gredu.

Dvije minute kasnije Murić ničim izazvan daje loptu u noge Luliću čiji udarac brani Nevistić. U 33' Andrijašević iz slobodnog udarca s velike udaljenosti šalje loptu preko grede. Posljednja prijetnja u prvom dijelu pripala je Muriću čiji pokušaj ne pronalazi okvir vrata. Nastavak je donio novu veliku šansu domaćina. Nakon izgubljene lopte Murića, Knoll je opet u dobrom poziciji, ali Nevistić brani.

I onda u 69. minuti kreće riječki preokret. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, driblingom izbacio svog čuvara i sjajno pogodio suprotni kut. Pet minuta kasnije uporni Murić krade loptu i dodaje do Andrijaševića koji u kontri 3 na 1 pronalazi Menala koji je precizan za vodstvo Bijelih. Konačni potvrdu pobjede donio je Galović koji nakon kornera glavom pogađa za konačnih 1:3.