Rijeka preokretom u Varaždinu došla još korak bliže plasmanu u Europu

Nogometaši Rijeke upisali su u Varaždinu možda i ključnu pobjedu u borbi za europska mjesta. Bijeli su s 3:2 slavili protiv domaćina koji je vodio nakon prvog poluvremena. Odlučujući je bio period između 62. i 79. minute kada Rijeka preko Menala, Capana i Drmića dolazi do preokreta.

VARAŽDIN - RIJEKA 2:3

Strijelci: 1:0 Obregon 34', 1:1 Menalo 62', 1:2 Capan 67', 1:3 Drmić 79', 2:3 Novoselec 84'

VARAŽDIN: Horkaš - Vuk, Pellumbi, Senić, Novoselec - Đurasek, Postonjski, Elezi - Herrera, Obregon, Peco

RIJEKA: Nevistić - Capan, Velkovski, Escoval - Vukčević, Lončar, Pavičić, Tomečak - Menalo, Andrijašević - Drmić

Nogometaši Rijeke u Varaždinu su nastavili borbu za europska mjesta u idućoj sezoni. Trener Bijelih Goran Tomić napravio je nekoliko promjena u odnosu na Koprivnicu. U zadnjem redu umjesto Galovića krenuo je Velkovski, dok je ponovno na klupi ostao Murić.

Prvo poluvrijeme donijelo je jako malo dobrog nogometa. Riječani nisu nijednom zapucali prema golu Horkaša, dok su Varaždinci imali nešto bolji dojam, no bez previše toga konkretnog. Ipak, i unatoč tome uspio je domaćin doći do prednosti. U 34. minuti Capan neobjašnjivo loše vraća loptu prema Nevistiću koja završava u nogama Obregona koji preciznim udarcem donosi veliko slavlje domaćinu.

Nastavak je donio puno bolji nogomet. Rijeka je u samo petnaest minuta uspjela postići čak tri pogotka. U 62' Pavičić ubacuje iz kornera, a Menalo iz blizine pogađa glavom. Pet minuta kasnije opet korner Pavičića nakon kojeg u gužvi loptu u mrežu šalje Capan. Konačni preokret realizira Drmić sjajnom solo akcijom i neobranjivim udarcem u suprotni kut. Neizvjesnost na kraju donosi Novoselec koji u 84' smanjuje na konačnih 2:3, no više od toga Varaždin nije uspio napraviti.