Rijeka u golijadi bolja od Gorice, Bijeli umalo propustili vodstvo od 0:4

Nogometaši Rijeke uspjeli su doći do prve pobjede u Velikoj Gorici. Riječani su odigrali sjajnih 75 minuta i stigli do vodstva od 4:0, da bi u završnici primili čak tri pogotka i potpuno zakomplicirali susret. Junak dvoboja s golom i dvije asistencije bio je Robert Murić.

GORICA - RIJEKA 3:4

Strijelci: 0:1 Andrijašević 11', 0:2 Drmić 13', 0:3 Murić 50', 0:4 Čerin 65', 1:4 Mitrović 75', 2:4 Mudrinski 83', 3:4 Galović 85' (ag)

GORICA: Banić - Krizmanić, Jovičić, Steenvoorden, Doka - Junior (od 55' Pršir), Babec - Špikić (od 46' Lovrić), Kalik (od 55' Nimely), Hamad (od 71' Mitrović) - Matar (od 71' Mudrinski)

RIJEKA: Nevistić - Štefulj, Capan, Galović, Tomečak - Lončar, Čerin (od 75' Mudražija) - Menalo (od 88' Pavičić), Andrijašević, Murić (od 88' Liber) - Drmić (od 71' Kulenović)

Nogometaši Rijeke nakon reprezentativne stanke gostovali su kod Gorice, protivnika kojeg još nisu pobijedili u gostima. Trener Bijelih Goran Tomić izabrao je očekivani sastav koji je ovoga puta donio prednost Štefulju ispred Vukčevića. Od samog početka Rijeka je izgledala razigrano i željna nadigravanja. Već u 9. minuti Murić izlazi sam pred domaćeg vratara, uspjeva ga zaobići, ali pogađa vanjski dio mreže.

Dvije minute kasnije Murić se iskupljuje sjajnom asistencijom prema Andrijaševiću koji se ubacuje iz drugog plana i pogađa mrežu kroz noge Baniću. Dvije minute kasnije odmah i povećanje vodstva. Opet je Murić centrirao s desne strane, a na drugoj vratnici glavom mrežu pogađa Drmić. Sredinom prvog dijela pokušavali su domaćini udarcima iz daljine, ali bez preciznosti.

Nastavak je donio novi riječki pogodak. Menalo je uposlio Murića koji uz odbijanac Jovičića vara Banića. U 65. minuti svoj prvijenac u dresu Rijeke upisuje Čerin. Slovenac je sjajno s ruba kaznenog prostora naciljao donji desni kut za nestvarnih 0:4. Kada se činilo da će Bijeli mirno susret privesti kraju, Goričani su uspjeli zabiti prvi svoj pogodak. Mitrović se najbolje snašao u riječkom petercu i iz blizine pogodio mrežu.

Pet minuta kasnije ubačaj Lovrića s lijeve strane pogađa glavu Mudrinskog za 2:4. Tri minute kasnije novi ubačaj Lovrića u kazneni prostor Galović posprema u vlastitu mrežu i ovaj dvoboj pretvara u pravu dramu. Do kraja susreta domaćin nije uspio stvoriti pravu priliku pa su Riječani na kraju na jedvite jade uzeli tri boda.