Rijeka u Pitomači postigla sedam golova, Abass i Vučkić dvostruki strijelci

Rijeka u Pitomači postigla sedam golova, Abass i Vučkić dvostruki strijelci Rijeka u Pitomači postigla sedam golova, Abass i Vučkić dvostruki strijelci

Nogometaši Rijeke rutinski su odradili posao u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Bijeli su u Pitomači slavili s visokih 0:7, a dvostruki strijelci bili su Vučkić i Abass. Među strijelce su se još upisali Bušnja, Vuk i Obregon.

PITOMAČA - RIJEKA 0:7

Strijelci: 0:1 Bušnja 4', 0:2 Vučkić 37',0:3 Vuk 48', 0:4 Vučkić 57', 0:5 Abass 71', 0:6 Obregon 89' (11m), 0:7 Abass 90'

PITOMAČA: Zdelar - Miloš, Kovač, Reščić - Babić, Bošnjak, Begović, Jantol - Jakupec, Milinović, Matančić

RIJEKA: Zlomislić - Smolčić, Escoval, Krešić, Braut - Lepinjica, Liber - Bušnja, Vučkić, Vuk - Obregon

Nogometaši Rijeke prvu su zadaću u okviru Hrvatskog kupa imali u šesnaestini finala gostovanjem kod četvrtoligaša Pitomače. Goran Tomić očekivano je dao priliku igračima koji nisu previše igrali, a nakon ozljede u momčad se vratio kapetan Smolčić.

Od početka su Riječani htjeli što prije doći do pogotka, a to im je uspjelo već nakon četiri minute. Obregon je iz blizine zatresao vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu šalje Bušnja. Nakon toga Bijeli su uglavnom pucali ravno u domaćeg vratara, da bi drugi gol u prvom dijelu u 37. minuti postigao Vučkić.

Na početku nastavka Riječani dolaze do trećeg pogotka. Bušnja je prošao po desnoj strani i uposlio Vuka koji precizno pogađa za 0:3. Desetak minuta kasnije Obregonov pokušaj blokira domaća obrana, a odbijanac u mrežu sprema Vučkić.

U 71. minuti Murić je sve pripremio po desnoj strani, na pet metara pronašao Abassa koji se priključuje riječkoj golijadi. Na samom kraju Obregon je izborio kazneni udarac i sam ga pretvorio u pogodak. Minutu kasnije konačnih 0:7 svojim drugim golom postavlja Abass.