Rijeka u Puli pobijedila Dinamo i osvojila peto Rabuzinovo sunce

Nogometaši Rijeke sjajnom su utakmicom u Puli pobijedili Dinamo s 3:1 i osvojili svoje peto Rabuzinovo sunce. Strijelci za Bijele bili su Čolak, Halilović i Kvržić, dok je vratar Simon Sluga u 75. minuti obranio penal Olmu.

Nešto iza ponoći osvajači kupa stići će na Korzo, točnije na balkon Radio Rijeke. Pridružite se dočeku i pozdravite igrače!

DINAMO - RIJEKA 1:3

Strijelci: 0:1 Čolak 13', 0:2 Halilović 39', 1:2 Oršić 63', 1:3 Kvržić 88'

DINAMO: Livaković - Rrahmani, Dilaver, Theophile-Caterine, Stojanović - Ademi, Šunjić - Oršić, Olmo, Atiemwen - Petković

RIJEKA: Sluga - Tomečak, Punčec, Župarić, Escoval, Kvržić - Pavičić, Capan, Halilović, Lepinjica - Čolak

Presretan sam zbog svih igrača i cijelog kluba na ovom uspjehu. Nije moglo bolje zaključiti ovu sezonu. Presudilo je naše srce, naša požrtvovnost kojom smo nadoknadili razliku u kvaliteti. Bilo je tu svega tokom cijele utakmice, Dinamo je klasa u našem nogometu i dobiti ih u ovakvoj utakmici je sjajan uspjeh. Pomoć naših navijača bila je nevjerojatna, oni su isto bili važan dio ovog uspjeha. Preživljavali smo u drugom poluvremenu, ali dečki su karakter, pošteni su prema radu i onda ti i sreća malo vrati. Sretni se vraćamo u Rijeci, zaključio je Bišćan.

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Dinama osvojili su peti naslov pobjednika Hrvatskog kupa. U sadržajnoj i zanimljivoj utakmici Bijeli su odigrali vjerojatno najbolju utakmicu u ovoj sezoni i zasluženo podigli još jedno Rabuzinovo sunce. Počelo je idealno. Već u 13. minuti ubačaj iz kuta Halilovića u gužvi peterca pronalazi Čolaka koji se sjajno snalazi i donosi rano vodstvo Bijelih.

Do kraja prvoga dijela zaprijetila je Rijeka još nekoliko puta, da bi u 39. minuti Kvržić prošao po desnoj strani i na prvoj vratnici pronašao Halilovića koji baca u delirij južnu tribinu pulskog stadiona. U nastavku pritisak Dinama i smanjenje vodstva u 63. minuti. Nakon nekoliko pokušaja Oršić pogađa gornji lijevi kut. U 75. minuti kazneni udarac za Modre. Escoval je igrao rukom u 16 metara i Damir Batinić pokazuje na bijelu točku.

Odgovornost preuzima Olmo, no njegov pokušaj fantastično zaustavlja Sluga. Nastavio je Dinamo pritiskati Riječane sve do 88. minute kada Kvržić kapetanski riješava pitanje pobjednika. Primio je loptu u kaznenom prostoru Dinama, te lijevicom krasno pogodio suprotni kut za početak riječkog slavlja na Aldo Drosini.