Rijeka u spektaklu na Kantridi Olimpiji postigla šest pogodaka

Nogometaši Rijeke u sjajnoj su atmosferi na Kantridi s uvjerljivih 6:1 pobijedili ljubljansku Olimpiju. Bijeli su u trećem izdanju "Povratka na Kantridu" odigrali ozbiljnu utakmicu u kojoj se s tri pogotka istaknuo napadač Josip Drmić.

RIJEKA - OLIMPIJA 6:1

Strijelci: 1:0 Drmić 24', 2:0 Drmić 29', 2:1 Tall 54', 3:1 Vučkić 55', 4:1 Drmić 59', 5:1 Obregon 80', 6:1 Mudražija 82'

RIJEKA: Zlomislić - Vukčević, Escoval, Krešić, Tomečak - Selahi, Liber - Abass, Vučkić, Murić - Drmić

OLIMPIJA: Vidovšek - Fink, Korun, Andrejašič, Boakye - Tomić, Kompan - Petrov, Špehar, Aldair - Nukić

Od samog početka Rijeka je u sjajnoj atmosferi na Kantridi svojim navijačima željela podariti što više pogodaka. U 24. minuti Drmić na prvoj vratnici koristi ubačaj i dovodi Bijele u vodstvo. Pet minuta kasnije isti igrač iz neposredne blizine povećava riječku prednost. U nastavku gosti koriste pogrešku Vukčevića i pogotkom Talla smanjuju zaostatak.

Četiri minute kasnije ponovno su dva gola razlike, kada iz blizine odbijanac u mrežu posprema Vučkić. U 60. minuti taman prije velike bakljade na zapadnoj tribini Drmić svojim trećim pogotkom zaokružuje svoju sjajnu večer. U posljednjih petnaestak minuta promijenjena momčad Bijelih uspjela je postići još dva pogotka. U 80' Obregon glavom diže prednost na 5:1, da bi dvije minute kasnije konačnih 6:1 preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio Mudražija.