Ronjenje u bazenu: David Čustić novi svjetski rekorder i prvak

David Čustić iz Kluba podvodnih aktivnosti Kostrena je novi svjetski rekorder i prvak u disciplini dinamika Bifin ronjenje na dah s rezultatom od 258 metara. Titulu je osvojio na natjecanju u talijanskom Lignanu.

U talijanskom Lignanu se, od 13. do 15. lipnja, održavalo 10. svjetsko prvenstvo u ronjenju na dah u bazenima.

Osim novog svjetskog rekorda David Čustić je osvojio i srebrnu medalju u disciplini dinamika bez peraja, s preronjena 204 metra.

Ostatak hrvatske reprezentacije također je bio vrlo uspješan. Mirela Kardašević s preronjenih 170 metara osvojila je naslov svjetske prvakinje u disciplini dinamika bez peraja, dok je Vanji Peleš za dva metra pobjegla brončana medalja i s rezultatom od 200 metara u DNF-u je bio četvrti.

Enes Čerimagić je sa 177 metra bio sedmi. Vitomir Maričić je izronio svjetski rekord, ali je doživio "blackout" pri izlazu pa je diskvalificiran.