Sharbini zabio Argentini, viceprvaci svijeta preokretom svladali Hrvatsku

Majstorski potez - Anas Sharbini (Foto: Goran Kovačić/Pixsell)

Anas Sharbini sjajnim je odmjerenim udarcem u 11. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo protiv viceprvaka svijeta, zabivši svoj prvijenac u kockastom dresu. Argentina je preokretom u drugom dijelu došla do pobjede, a Niko Kovač dao je priliku svima, pa je šest igrača Rijeke upisalo svoj reprezentativni debi.

Hrvatska reprezentacija, većinom sastavljena od HNL igrača, ostavila je sjajan dojam u prijateljskoj utakmici protiv Argentine. Viceprvaci svijeta tek su preokretom u drugom dijelu i jednim sumnjivim pogotkom došli do pobjede protiv mlade i hrabre Hrvatske.

Prijateljska utakmica: ARGENTINA - HRVATSKA 2:1 (0:1). London, Upton Park. Sudac: Andre Marriner (Engleska). Strijelci: 0:1 Sharbini 11', 1:1 Ansaldi 49', 2:1 Messi 57' (11m). ARGENTINA: Romero - Zabaleta, Fazio, Vergini, Ansaldi (od 76' Silva) - Banega (od 71' Pereira), Mascherano, Enzo Perez - Messi, Agüero (od 62' Tevez), Di Maria (od 76' Lamela). HRVATSKA: Kalinić (od 89' Vargić) - Vrsaljko, Lešković (od 84' Mitrović), Jedvaj, Leovac - Badelj, Antolić, Milić (od 71' Tomečak), Sharbini (od 65' Jajalo), Kovačić (od 46' Halilović) - Čop (od 84' Rog).

Trenutak za pamćenje, posebno ljubiteljima riječkog nogometa, priredio je u 11. minuti Anas Sharbini, koji je na asistenciju Matea Kovačića doveo Hrvatsku u vodstvo. Veznjak Rijeke odmjerenim je udarcem svladao Sergia Romera i postigao svoj prvijenac u kockastom dresu. Inače, društvo su mu u prvom sastavu pravili debitanti Marko Lešković i Marin Leovac, koji su vrlo dobro odradili svoje zadaće. Anas Sharbini za Hrvatsku je debitirao još 2009. godine na Kantridi, kada je naša izabrana vrsta svladala Katar u prijateljskom ogledu s 3:2.

Početkom nastavka Argentina je poravnala rezultat. Pucao je Ansaldi u 49. minuti s 20-ak metara, lopta pogodila Aguera i odsjela u mreži iza Lovre Kalinića. Na prvi pogled Argentinac je igrao rukom, no glavni sudac nije se oglasio. Samo osam minuta kasnije svjetski viceprvaci preokrenuli su rezultat. Lovre Kalinić u naletu je možda i nepotrebno srušio Aguera, a s bijele točke je precizan bio Lionel Messi za 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Izbornik Niko Kovač dao je priliku svim igračima, pa su tako reprezentativni debi upisali, uz Leovca i Leškovića, još i Mato JajaloIvan TomečakMatej Mitrović te Ivan Vargić, koji je stao na vrata u završnim minutama. Utakmica protiv Argentine pokazala je kvalitetu i snagu HNL igrača, ali i još jednom potvrdila s kakvim sjajnim pojedincima u Rijeci raspolaže Matjaž Kek! Predstoji vidjeti koje će od večeras korištenih igrača Niko Kovač priključiti Kramariću i društvu za nedjeljni kvalifikacijski ogled s Italijom na San Siru.