Hrvatski radio

Radio Rijeka

Volosko kao atelje na otvorenom: ovoga vikenda posjetite Mandrać

24.08.2016.

14:28

Autor: Sandro Vrančić

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

U svom starom terminu, posljednjeg vikenda u kolovozu, održava se u Voloskom tradicionalna Međunarodna likovna manifestacija Mandrać 2016. Posebna atmosfera vološćanske lučice, uličica, stepenica krajem ljeta postala je poznata i prepoznatljiva u regiji i šire.

Umjetnička djela isprepliću se s uličnom glazbom i peformansima, stoga Mandrać, osim strukovne razine koju osigurava međunarodni žiri, postaje i autentičan turistički doživljaj, istaknula je danas na konferenciji za novinare Nataša Babić, u ime glavnog organizatora manifestacije, Muzeja turizma iz Opatije. U subotu, 27 kolovoza, održat će se Mali mandrać, dok je nedjelja rezervirana za odrasle umjetnike. Poslušajte što o manifestaciji kaže Barbara Babačić, umjetnička voditeljica projekta:

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.