Adria Oil protiv Gorice završili sa 88:79

08.02.2020.

20:19

Autor: Vladimir Jurić

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su Goricu na njenom terenu u susretu 19. Kola HT Premjer lige 88:79 došavši do pete pobjede u prvenstvu. Zeleni su tako nastavili niz pobjeda u prvenstvu i na odmor odlaze sa prednošću nad Dubravom i Hermes Analiticom.

Nakon silnih ozljeda, katastrofalnih poraza i loših igara, preporođeni košarkaši Adria Oil Škrljeva odlično su otvorili utakmicu protiv trenutno treće ekipe HT Premjer lige. Petorka Mandić, BobanBatur, SlavicaRobertson od samog su početka prve četvrtine krenuli čvrsto sa nakanom da pariraju domaćinu. Osjetniju prednost Zeleni imaju u 6' kada odlaze na plus sedam i vodstvo 16:9, da bi minutu kasnije imali i plus osam 21:13. Ipak, Gorica se budi, pa se na mini odmor odlazi prednošću gostiju 25:23. Mislav Brzoja kod Gorice u prvih deset minuta postigao je 8 koševa, dok je koš manje dao Nik Slavica.

Druga četvrtina započela je četiri izjednačenja rezultata,  ad bi Zeleni u 15' otišli na plus četiri 38:34. Do kraja četvrtine gosti se rezultatski odvajaju na plus devet u 19' 47:38, da bi se na veliki odmor otišlo vodstvom Adria Oil Škrljeva 47:40. Nakon prvih dvadeset minuta Slavica je ubacio 13 koševa za goste, Brzoja 10 za domaćina.

Početak drugog dijela igre nakratko je pripao Gorici, koja sa četiri koša u nizu dolazi na minus tri 44:47. No, onda se gosti odvajaju, pa u 26' imaju najveću prednost od plus četrnaest 58:44. Gorica se ne predaje, pa u igri malo gosti, malo domaćini, opet spuštaju prednost Zelenih na minus četiri 56:60. Da bi Adria Oil Škrljevo ostalo u prednosti pobrinuo se Slavica koji je ubacio četiri koša u nizu.

Početak posljednje četvrtine u znaku je Gorice, koja do 36' lovi vodstvo Adria Oil Škrljeva i dolazi na samo minus jedan 68:69. No, gosti se ne predaju i na kraju dolaze do konačne pobjede. Nik Slavica na kraju je opet najbolji sa double-double učinkom 24 koša i 12 skokova, uz 4 asistencije.