Bezjak s bijele točke spasio Rijeku od poraza na Poljudu

11.03.2017.

18:37

Nogometaši Rijeke u 130. Jadranskom derbiju igranom na Poljudu odigrali su 1:1 protiv Hajduka. Domaćin je poveo u 30. minuti preko Barryja, da bi bod Bijelima donio Roman Bezjak pogotkom s bijele točke u 81. minuti. Ovim remijem Dinamo je smanjio zaostatak na četiri boda.

HAJDUK - RIJEKA 1:1

Strijelci: 1:0 Barry 31’, 1:1 Bezjak 81’ (11m)

HAJDUK: Stipica - Kvesić, Nižić, Čosić, Tudor (od 87’ Ismajli) - Savvas, Bašić (od 73’ Jefferson) - Barry, Vlašić (od 85’ Ohandza), Erceg - Futacs

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Kulušić, Elez, Martić (od 36’ Čanađija) - Mišić, Bradarić - Bezjak, Andrijašević, Gorgon (od 65’ Črnic) - Gavranović (od 96’ Maleš)

Izveo je trener Bijelih Matjaž Kek u 130. Jadranski derbi očekivani sastav bez nekih velikih iznenađenja. Umjesto kartoniranih Vešovića i Ristovskog u prvih 11 uskočili su Ivan Martić i Roman Bezjak. Domaćin je bolje otvorio susret. U 7’ brza kontra Hajduka koju zaustavlja Zuta. Dvije minute poslije puca Erceg, a Prskalo lako to brani. U 15’ prva šansa Bijelih. Andrijašević je primio loptu na prsa i probao pucati ali pravovremenim blokom gol Hajduka spašava Barry. Minutu kasnije pokušava i Gorgon, no i njegov udarac završava u Hajdukovom bloku.

U 22’ najveća prilika za Hajduk. Futacs je bez puno razmišljanja opalio loptu, a njegov udarac sjajnom obranom zaustavlja Prskalo. I onda u 30. minuti vodstvo Splićana. Futacsev pokušaj zajedničkim snagama zaustavljaju Martić i Prskalo, lopta dolazi do Barryja koji pogađa nebranjenu mrežu za slavlje domaćina. Da stvar bude gore, pri zaustavljanju Futacsa ozlijedio se Martić pa u igru umjesto njega ulazi Dario Čanađija. Do kraja prvoga dijela vidjeli smo još pokušaj Andrijaševića u 44. minuti koji je Stipica lako zaustavio. Hajduk agresivan i raspoložen, dok Bijeli ni djelić one igre koja ih je krasila ovo proljeće.

U nastavku prva šansa u 53. minuti za Rijeku. Mišić je preciznom loptom pronašao Andrijaševića koji s dva igrača na leđima iz teške situacije puca pored vrata. Pet minuta poslije najbolja šansa Riječana na utakmici. Gavranović je pobjegao splitskoj obrani te snažnim udarcem gađao lijevi kut ali Stipica sjajnom obranom spašava Hajduk. U 63’ Futacs je mogao riješiti utakmicu. Primio je loptu gotovo na centru te lako pretrčao Eleza i Kulušića no njegov udarac brani Prskalo i drži Rijeku u utakmici.

Koliko je ta obrana bila bitna pokazalo se u 81. minuti kada su Bijeli došli do izjednačenja. Napokon je jedan dugački pas pronašao Andrijaševića kojega u kaznenom prostoru neoprezno ruši Nižić, a glavni sudac Mario Zebec pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Roman Bezjak za svoj prvi pogodak nakon povratka u Rijeku. Dvije minute kasnije nova velika prilika za Rijeku. Andrijašević je ubacio a Gavranović glavom puca pored desne vratnice.

Zbog bakljade Torcide igralo se čak 6 minuta nadoknade u kojoj nismo vidjeli ozbiljnih prilika. Rijeka je protiv jako raspoloženog Hajduka izvukla bod u utakmici u kojoj izvedba Bijelih nije bila na razini onoga što smo navikli gledati. Dinamo je tako pobjedom protiv Splita smanjio zaostatak na četiri boda.