17.02.2013.

20:39

Autor: Korado Vujnović

Unatoč najavama o prekidu loše tradicije, bijeli su još jednom nakon blijede partije visoko poraženi u Maksimiru.

Bijele je večeras u Maksimiru pratilo 500-tinjak pripadnika Armade. Noisu posustajali niti nakon što su njihovi ljubimci u samo 25 minuta primili tri pogotka. Kao i puno puta do sada, za razliku od momčadi, Armada nije podbacila.

Doživjeli su Riječani na otvaranju proljetnog dijela prvenstva visok poraz. Slavio je Dinamo s 4:1, a utakmica je riješena već nakon 25 minuta igre u kojima su domaćini postigli tri pogotka. Nisu bijeli u Maksimir došli igrati bunker. Pokušali su se nadigravati i na kraju tu svoju smjelost skupo platili.

Modri su poveli već u 7. minuti. Brozović je dubinskom loptom pronašao Krstanovića koji iskosa  slijeve strane ulazi u kazneni prostor te preciznim udarcem s 15-tak metara pogađa suprotnu malu mrežicu. U 11' sporna situacija. Cesarca s leđa na rubu kaznenog prostora ruši Jedvaj, sudac Šimčić samo odmahuje rukom.

U 23' već je 2:0 za Dinamo. Od centra je loptu povukao Sammir. Brezovec i Močinić bili su samo promatrači, a Brazilac je na sličan način kao i kod prvog pogotka Brozović, uposlio Čopa koji na sličan način kao i Krstanović pogađa mrežu. Samo dvije minute kasnije  bijeli je se brod opasno nagnuo. Petljao je u svom kaznenom prostoru Datković, ukrao mu je loptu Leko, s korner crte dao povratnu za Čopa koji s desetak metara pogađa za visoko vodstvo domaćina.

U 39' vidjeli smo jedinu bijelu prigodu u prvom dijelu. Ubacio je slijeve strane Škarabot, na rubu 16 Cesarec vratio glavom u sredinu, iz prve je pucao Datković, no Kelava uz manje teškoće izbija u korner. Minutu prije odlaska na odmor mogli su modri i do uvjerljivijeg vodstva. Ubacio je Brozović, na drugoj vratnici sam je ostao Ademi, ali njegov udarac nogom odlazi preko gola.

Da ne bi bilo nedoumice oko pobjednika, pobrinuo se Čop u petoj minuti nastavka. Udarac iz kuta izveo je Sammir, Leko glavom prebacio na drugu vratnicu gdje se Čop naklonio za svoj treći pogodak večeras. Umjesto Škarabota i Močinića uveo je Scoria u igru Čavala i Mierzejewskog i promijenio formaciju u 4-4-2.

U 63' gosti dolaze do pogotka. Ubacio je Brezovec s desne strane, Benko pored Šimunića s desetak metara pogađa glavom uz pomoć vratnice. Iako su pokušavali  Riječani do kraja susreta učiniti poraz podnošljivijim, jedinu su prigodu imali u 80' minuti kada je Cesarec s ruba kaznenog prostora pucao visoko preko gola.

Još je jedna bijela generacija Maksimir napustila pognute glave i torpedirana broda. Nisu se ovaj put Riječani zatvorili u bunker. U pokušaju otvorenog nadigravanja platili su ceh početničkim pogreškama u obrani, a večerašnje jalove napadačke akcije bijelih ne bi ozbiljnije zabrinule niti nižerazredne amaterske momčadi.

Nakon utakmice Elvis Scoria je smrknuta lica objašnjavao okupljenim novinarima razloge poraza.

Zaslužena pobjeda Dinama. Imali smo ideju doći ovdje i testirati naše mogućnosti. Željeli smo igrati i kroz igru nešto i napraviti. Imali smo velikih problema u defanzivi, krivo smo se postavljali. Utakmica je u samom početku otišla u krivom smjeru . Jeftino smo primili golove i izgubili. Ekipa je htjela igrati, ali nismo bili na nivou da bismo mogli računati na pozitivan rezultat. Nije krivica u sustavu, 3-5-2 ima svoje mane i prednosti. Za poraz smo krivi svi skupa, ja kao trener prvi. Ključ poraza je u jeftino primljenim golovima. Borili smo se i htjeli, ali nakon dva primljena gola smo pali.

Kruno Jurčić bio je, razumljivo, potpuno oprečnog raspoloženja. Zadovoljan sam prije svega reakcijom moje momčadi. Sve ovo što prezentiramo, uvježbavali smo na ovim pripremama. Sada je dalo ploda, možda drugi puta neće. To stalno ponavljam i ponavljat ću ubuduće. Za razliku od nekih ranijih utakmica, ovu smo dobro otvorili. Od prve smo minute ušli kako treba. U nastavku nismo uspjeli zadržati ritam iz prvoga dijela, ali to je normalno. Sve u svemu, zadovoljan sam.