Bijeli četvrti put u nizu slavili na Poljudu

21.08.2016.

23:04

U 76’ Lorenzo Šimić izlazi zbog ozljede te Hajduk ostaje s desetoricom. Rijeka je to brzo iskoristila i razriješila sve dvojbe oko pobjednika. Vešović je povukao kontru, pronašao na desnoj strani najboljeg pojedinca susreta Ristovskog koji na pet metara pronalazi natrčalog Andrijaševića.

HAJDUK - RIJEKA 2:4 Strijelci: 1:0 Ohandza 13’ (11m), 1:1 Gavranović 24’, 1:2 Bezjak 35’ (11m), 1:3 Bezjak 62’, 2:3 Ismajli 66’, 2:4 Andrijašević 80’ HAJDUK: Stipica - Pejić (od 71’ Said), Šimić, Bilyy (od 36’ Ismajli), Juranović - Bašić, Tudor - Savvas, Maganto (od 54’ Futacs), Erceg - Ohandza RIJEKA:  Prskalo - Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta - Bradarić, Mišić - Vešović (od 81’ Čanađija), Gavranović (od 50’ Matei),  Andrijašević (od 88’ Šofranac)  - Bezjak

Izveo je Matjaž Kek u 128. Jadranskom derbiju očekivani sastav s dvije izmjene. Umjesto Maleša koji ima tri žuta kartona u igri je bio Josip Mišić, dok će svoj prvi nastup u riječkom dresu upisati bivši veznjak Hajduka Franko Andrijašević. Upravo je Andrijašević u 10. minuti imao i prvu priliku. Lijepo je prošao kroz sredinu Hajdukove obrane, gađao donji desni kut, ali Stipica uspijeva to obraniti. Dvije minute kasnije kazneni udarac za domaćine. Ohandza je ubacio s desne strane, a Bradarić neoprezno ruši Ercega. S bijele točke siguran je Ohandza te Hajduk iz prve prilike dolazi do prednosti.

Nastavila je Rijeka i nakon pogotka u dobrome ritmu i to se brzo isplatilo. U 24’ Elez je sjajno s lijeve strane ubacio loptu u šesnaesterac gdje Gavranović u maniri pravog strijelca glavom neobranjivo pogađa gol Stipice. Tri minute kasnije Rijeka je mogla potpuno preokrenuti susret. S dvadeset metara iz slobodnog udarca Mišić pogađa gredu. U 31’ nova šansa Hajduka. Ohandza je lijepo na vrhu kaznenog prostora okrenuo Ristovskog, ali Prskalo je na pravom mjestu. U 35’ kazneni udarac za Bijele. Ristovski je sjajno prošao pored Bilyyja koji ga neoprezno ruši, a glavni sudac Fran Jović drugi put u ovom susretu pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Bezjak te poslao Stipicu u jednu, a loptu u drugu stranu za preokret Rijeke i vodstvo na Poljudu. U 38’ Hajduk ima novu opasnu priliku. Mitrović je loše izbacio loptu na koju natrčava Bašić te puca pored desne vratnice. Posljednja prilika u sjajnom prvom dijelu pripala je Bijelima. Raspoloženi Gavranović lijepo je proigrao Andrijaševića koji izlazi sam pred Stipicu, ali vratar domaćina sjajno brani. Sadržajno prvo poluvrijeme s obje strane i rezultat koji sigurno može veseliti Matjaža Keka.

U nastavku prva prilika za Rijeku. Ristovski je ubacio, Bezjak pucao glavom preko gola. Deset minuta kasnije Bijeli su povećali svoje vodstvo. Vešović je prošao desnom stranom, lopta se pomalo sretno odbija Bezjaku koji je šalje iza leđa Stipice. Četiri minute kasnije Hajduk smanjuje. Tudor je na desnoj strani izbacio dvojicu riječkih igrača, ubacio u kazneni prostor gdje je najviši Ismajli. Uslijedile su minute pritiska domaćina koji je pokušao doći do izjednačenja. U 72’ Bašić puca iz slobodnog udarca, no Prskalo je siguran. U 76’ Lorenzo Šimić izlazi zbog ozljede te Hajduk ostaje s desetoricom jer je trener Pušnik već izvršio sve tri izmjene. Rijeka je to brzo iskoristila i razriješila sve dvojbe oko pobjednika. Vešović je povukao kontru, pronašao na desnoj strani najboljeg pojedinca susreta Ristovskog koji na pet metara pronalazi natrčalog Andrijaševića. Do kraja susreta ništa se nije promijenilo. Rijeka je s igračem više mirno utakmicu privela kraju te upisala četvrtu uzastopnu pobjedu na Poljudu. Tako Bijeli i 16. susret zaredom nisu izgubili od Hajduka.