Bijeli dobili Istru 1961 za treće mjesto, Čolak najbolji strijelac lige

25.07.2020.

23:09

Nogometaši Rijeke završili su na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. Bijeli su s 4:2 pobijedili Istru 1961 na krilima četverostrukom strijelca Čolaka koji je time postao najbolji strijelac lige u ovoj sezoni.

RIJEKA - ISTRA 1961 4:2

Strijelci: 1:0 Čolak 18', 2:0 Čolak 24', 3:0 Čolak (11m) 35', 4:0 Čolak 54', 4:1 Guzina 60', 4:2 Guzina (11m) 78'

RIJEKA: Pandur - Galović, Velkovski, Escoval - Braut, Lepinjica, Pavičić, Štefulj - Lončar, Andrijašević - Čolak

ISTRA 1961: Čondrić - Pavić, Bosančić, Tomašević, Franić - Ivančić, Močinić, Lončar - Lisica, Guzina, Gržan

Bijeli su u dvoboj ušli sa saznanjem da ih samo pobjeda ostavlja u igri za drugo mjesto. Osim troboda Osijek i Lokomotiva morali bi odigrati bez pobjednika u Gradskom vrtu. Bili su Riječani blizu drugog mjesta, budući da su Lokosi tek u samoj završnici postigli pobjednički pogodak koji ih vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Rijeka je bolja ušla u susret i već sredinom prvog dijela došla do značajne prednosti. Već u 18. minuti ubačaj Brauta Andrijašević skreće u vratnicu, a praznu mrežu bez problema pogađa Čolak. Šest minuta kasnije Pavičić petom ostavlja natrčalom Čolaku koji ozbiljno ulazi u konkurenciju za najboljeg strijelca. Već u 35 minuti na semaforu stoji 3:0. Ovoga puta Čolak je precizan s bijele točke čime upisuje svoj prvi hattrick u riječkom dresu.

U nastavku stiže još jedan Čolakov pogodak. Ovoga puta ubačaj Štefulja nalazi Andrijaševića koji glavom pogađa Čolaka, a riječki napadač iz okreta zabija svoj 20. gol sezone. Stali su Riječani nakon tog gola i dali Istri priliku da ublaži riječku prednost. Guzina u 60. minuti koristi uspavanost domaće obrane i glavom smanjuje na 4:1. Desetak minuta kasnije Guzina je ponovno strijelac, ovoga puta s bijele točke, nakon što je Velkovski igrao rukom.

Do kraja su Bijeli iskontrolirali rezultat osluškujući zbivanja iz Osijeka gdje su Lokosi u završnim minutama došli do pobjede i drugog mjesta. Rijeci ostaje treće mjesto i treće pretkolo Europske lige, ali i finale Kupa iduće subote protiv Lokomotive u Šibeniku.