21:05 / 04.10.2020.

Bijeli dobrom predstavom na Rujevici pobijedili Slaven Belupo

Nogometaši Rijeke pobjednički su se vratili obavezama u domaćem prvenstvu. Bijeli su nakon dva propuštena kola večeras na Rujevici s 2:0 pobijedili Slaven Belupo. Strijelci za Riječane bili su Andrijašević i Kulenović s bijele točke.

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:0

Strijelci: 1:0 Andrijašević 69', 2:0 Kulenović 90' (11m)

RIJEKA: Nevistić - Smolčić, Velkovski, Capan (od 28' Escoval) - Štefulj, Pavičić, Čerin, Tomečak - Lončar (od 73' Lepinjica) Andrijašević - Kulenović

SLAVEN BELUPO: Filipović - Prce, Paracki, Božić - Goda, Lulić, Bačelić-Grgić, Glavčić, Bogojević - Etoundi, Knoll

Riječani su se nakon europskog uspjeha vratili domaćim obvezama i nakon dva propuštena kola zbog odgođenih utakmica upisali važna tri boda. Simon Rožman u odnosu na Kopenhagen nije promijenio nijednog igrača, pa je od početka krenuli ista momčad koja je u četvrtak izborila grupnu fazu Europske lige.

Od početka dvoboja vidjelo se kako ćemo gledati sadržajan i zanimljiv ogled dvije ekipe koje se žele nadigravati. Uvodnih dvadesetak minuta donijelo je dobre udarce Andrijaševića, Lončara i Kulenovića, ali je gostujući vratar Filipović bio na visini zadatka. U 32. minuti Čerin silovito puca iz daljine, ali opet je siguran Filipović. Iako su Riječani prijetili u prvom dijelu, nisu uspjeli pronaći način kako svladati raspoloženog Filipovića.

Nastavak je donio još više dobrog nogometa, ali i prve ozbiljne prilike gostiju. Jednu takvu u 60. minuti imao je Goda koji nije iskoristio sjajnu povratnu loptu Krstanovića. Gostujuća obrana napokon popušta u 69. minuti. Štefulj je pucao s lijeve strane, lopta na putu pogađa Andrijaševića i odbija se u mrežu. Odmah minutu kasnije na drugoj strani opasan je Krstanović, ali njegov udarac glavom odlično brani Nevistić.

Pokušao se Slaven u završnim minutama otvoriti i doći do izjednačenja, no umjesto toga na drugoj strani Riječani rješavaju pitanje pobjednika. Lepinjica je srušen na desnoj strani kaznenog prostora, a glavni sudac Ivan Vučković nakon VAR provjere pokazuje na bijelu točku. Priliku da upiše svoj prvijenac za Bijele ne propušta Kulenović koji postavlja konačnih 2:0.