Bijeli golom Župarića slavili protiv Lokomotiva iz Moskve

30.06.2017.

19:54

Nogometaši Rijeke u posljednjoj pripremnoj utakmici prije povratka na Kvarner slavili su s minimalnih 1:0 protiv moskovskog Lokomotiva. Jedini pogodak za Bijele postigao je Župarić u 30. minuti. Posljednja provjera idući petak na Rujevici protiv Celja.

RIJEKA - LOKOMOTIV MOSKVA 1:0

Strijelci: 1:0 Župarić 30'

RIJEKA: Prskalo (od 45' Sluga) - Ristovski, Župarić, Elez (od 74' Punčec), Zuta (od 85' Čanađija) - Mišić (od 74' Črnic), Bradarić - Vešović (od 69' Maleš), Gorgon (od 77' Martić), Heber (od 56' Matei) - Gavranović (od 56' Đoković)

LOKOMOTIV M: Medvedev - Pejčinović, Barinov, Lysov, Margasov - Denisov, Fernandesh, Miranchuk (od 77' Galadzhan) - Farfan, Kasaev (od 69' Koryan), Ari

U posljednjoj pripremnoj utakmici prije povratka na Kvarner, trener Bijelih Matjaž Kek izveo je najjači mogući sastav koji bi vrlo izgledno mogao biti onaj koji će iznijeti većinu tereta u novoj sezoni. Pomalo sad već uobičajeno na poziciji polušpice zaigrao je Gorgon.

Prva prilika u 9. minuti. Gavranović je lijepim driblingom izbacio trojicu obrambenih igrača ali njegov udarac završava preko grede. U 16' Heber iz okreta pokušava iznenaditi Medvedeva ali nije precizan. U 23' jedina prilika za Ruse u prvome dijelu.

Ari se sjurio prema kaznenom prostoru Bijelih, no lošom završnicom upropastio je mogućnost da ugrozi gol Prskala. U 30. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Mišić je iz slobodnog udarca s desne strane točnim ubačajem pronašao natrčalog Župarića koji pogađa mrežu Medvedeva za posve zasluženo vodstvo Rijeke. Do kraja prvoga dijela pokušava još i Gorgon nakon sjajnom prodora Vešovića, ali njegov slab udarac ne završava u okviru gola.

U nastavku utakmice puno lošija predstava s obje strane. Moskovljani su dvije svoje šanse imali u razmaku od 60. do 66. minute. Oba puta ravno u Slugu pucao je Fernandesh. Jedina koliko toliko ozbiljnija prilika Rijeke bila je ona Črnica koji je sam krenuo prema golu ali njegov udarac završava pored vrata. Bijeli su tako pripreme u Sloveniji zaključili sa tri pobjede i jednim remijem. Zadnja proba prije početka sezone bit će idući petak na Rujevici protiv Celja.