20:54 / 15.07.2017.

Bijeli na startu prvenstva s igračem manje slavili protiv Slavena

Nogometaši Rijeke u prvoj utakmici domaćeg prvenstva slavili su na Rujevici protiv Slaven Belupa s 2:0. Pogotke za Bijele postigli su Gorgon u prvom, te Vešović u drugom dijelu utakmice. Od 56. minute Rijeka igrala s igračem manje nakon drugog žutog kartona Bradarića.

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:0

Strijelci: 1:0 Gorgon 22’, 2:0 Vešović 72'

RIJEKA: Sluga - Zuta, Elez, Župarić, Ristovski - Mišić, Bradarić - Matei (od 58' Maleš), Gorgon, Vešović (od 90' Martić) - Heber (od 69' Kvržić)

SLAVEN BELUPO: Marković - Međimorec, Musa, Katić - Purić, Bistrović, Telushi, Vrljičak (od 75' Tatar) - Ivanovski, Kendeš (od 65' Bogojević), Arap (od 52' Bouadla)

Gledatelja: 5004

U pohod na obranu naslova prvaka trener Bijelih Matjaž Kek poslao je najjači mogući sastav. Jedina bitnija promjena dogodila se u vrhu napada gdje je ozlijeđenog Gavranovića zamijenio Heber dok je na njegovoj poziciji od prve minute krenuo Matei.

Prije početka susreta na centru igrališta održana je mala svečanost u kojoj je pomoćnik sportskog direktora Ivan Mance kapetanu Rijeke Mate Malešu uručio prigodni poklon povodom stotog nastupa u bijelom dresu protiv New Saintsa u utorak.

Nevjerojatna prilika na startu utakmice za goste. Jedan ubačaj Arapa loše čisti Župarić, lopta dolazi do Ivanovskog koji prebacuje Slugu ali njegov udarac od grede odlazi izvan terena. U 10’ ponovno prijeti Slaven. Kendeš je opalio iz velike udaljenosti, ravno u Slugu. U 14’ slabašan udarac Vrljičaka sigurno brani riječki čuvar mreže.

Dugo je Rijeka kružila oko kaznenog prostora Slavena da bi iz prve šanse u 22. minuti došli do vodstva. Precizna lopta Ristovskog s desne strane na pet metara pronalazi glavu Gorgona koji lijepo pogađa lijevi kut gostujućeg gola. U 37’ Matei se izborio za malo prostora, uputio udarac koji ide daleko od okvira vrata. Ne baš previše sadržajno prvo poluvrijeme, no Bijeli svejedno imaju minimalnu prednost.

Prva šansa u nastavku za Bijele. U 51. minuti Matei puca s ruba šesnaesterca pored gola. U 56. minuti Bijeli ostaju s igračem manje. Nakon starta Bradarića na Bouadli, glavni sudac Duje Strukan prestrogo pokazuje kapetanu Rijeke drugi žuti karton.

U 63’ stopostotna prilika za goste. Ivanovski je povukao kontru, pravovremeno na drugoj vratnici pronašao usamljenog Kendeša koji iz dobre pozicije promašuje okvir gola. I onda kada se činilo da će Slaven pritisnuti s igračem više, Rijeka dolazi do drugog pogotka.

Uporni Josip Mišić ukrao je loptu Međimorecu te preciznim pasom na drugoj stativi pronašao natrčalog Vešovića koji snažnim udarcem zakucava loptu u mrežu za olakšanje na Rujevici. U 87' Vešović još jednom poput brzog vlaka probija lijevu stranu, ubacuje u sredinu na Gorgona koji glavom tuče malo iznad grede. Rijeka je tako u prvom nastupu u domaćem prvenstvu ove sezone došla do vrijedne i zaslužene pobjede i mirno može čekati utorak i uzvrat drugog pretkola Lige prvaka u Walesu.