Bijeli nakon deset godina slavili u Zaprešiću

26.02.2017.

18:51

Nogometaši Rijeke slavili su u posljednjem susretu 22. kola HNL-a u Zaprešiću protiv Intera sa 2:1. Bijeli su tako nakon deset godina slavili kod "diva iz predgrađa" i ponovno Dinamu pobjegli na šest bodova prednosti.

INTER - RIJEKA 1:2

Strijelci: 0:1 Mišić 7’, 1:1 Filipović 9’, 1:2 Filipović 48’ (AG)

INTER: Čović – Mesfin, Filipović, Komorski, Bosec – Šarić, Mazalović (od 61’ Postonjski) – Brlečić (od 31’ Polizzi), Puljić, Blažević – Mujagić (od 71’ Zulim)

RIJEKA: Prskalo - Zuta, Šofranac, Elez, Ristovski (od 91’ Martić) - Mišić, Maleš - Vešović, Andrijašević (od 74’ Bezjak), Gorgon - Gavranović (od 83’ Čanađija)

Izveo je Matjaž Kek u Zaprešiću gotovo isti sastav koji je prije tjedan dana slavio u Osijeku. Umjesto kartoniranog Bradarića u prvih jedanaest ušao je Mate Maleš. I odmah u prvom napadu prilika za Bijele. Andrijašević je lijepo uposlio Gorgona kojega ruši Filipović ali glavni sudac Ante Vučemilović ne pokazuje na bijelu točku. U 3’ prva šansa domaćina.

Blažević je probao sa ruba šesnaesterca, lopta je otišla iznad grede. U 5’ Šofranac glavom nakon kornera pogađa vanjski dio mreže. U 7. minuti Bijeli vode u Zaprešiću. Josip Mišić je primio loptu na centru, vukao je do nekih 25 metara te neobranjivo pogodio Čovićevu mrežu.

No, riječko vodstvo trajalo je samo dvije minute. Iz svojeg prvog kornera domaćin je uspio izjednačiti. Blažević je ubacio a najviši u skoku je Jakov Filipović koji sa pet metara glavom pogađa za brzi povratak domaćina u utakmicu. Nakon dva gola u prvih deset minuta, do iduće prilike čekalo se sve do 25. minute. Ristovski je probio desnu stranu, ubacio u sredinu gdje u zadnji trenutak ispred Gavranovića reagira Čović. U 36’ nova velika šansa Riječana.

Nakon brze akcije Bijelih, Gavranović puca ali na pogađa Boseca na gol liniji koji spašava siguran pogodak Rijeke. Minutu kasnije Puljić iz slobodnjaka puca preko gola. Zanimljivo i dinamično prvo poluvrijeme u kojem je Rijeka pritiskala i imala kontrolu igre. Inter je iz jedine opasnije situacije pred Prskalom uspio zabiti.

U prvom napadu u drugom dijelu Bijeli su ponovno stigli do vodstva. Gavranović je s lijeve strane sjajno podvalio prema Andrijaševiću, čiji udarac u vlastitu mrežu skreće Jakov Filipović. Minutu kasnije novi pokušaj Andrijaševića, ovoga puta preko gola. Bijeli su nastavili pritiskati i nakon pogotka. U 60’ sjajan prodor Andrijaševića čiji ubačaj u sredini promašuje Gorgon.

U 78’ sjajan ubačaj Mišića Gavranović glavom šalje uz desnu vratnicu. Do kraja susreta Rijeka je mirno kontrolirala posjed što je značilo da umorni igrači Intera nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Prskalu. Bijeli su tako nakon deset godina slavili u Zaprešiću i ponovno se vratili na šest bodova prednosti ispred Dinama.